آخرین اخبار سیاست خارجی


استقلال اسکاتلند،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

فیس‌بوک اعلام کرد؛ حذف شبکه‌ کاربران جعلی که در ایران از استقلال اسکاتلند حمایت می‌کردند

شرکت متا پلتفرمز، مالک فیس‌بوک و اینستاگرام می‌گوید، شبکه‌ای از حساب‌های کاربری جعلی که منشاء آن‌ها ایران بوده و کاربران اینستاگرام در اسکاتلند را هدف قرار می‌داده را…

سناتور آمریکایی: بازگشت به برجام تنها گزینه پیش روی آمریکا برای تعامل با ایران استکریس مورفی،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
سناتور دموکرات از ایالت کنتیکت آمریکا می‌گوید که توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ با ایران تنها گزینه قابل قبولی است که ایالات متحده برای تعامل با تهران در اختیار دارد.

به گزارش مهر، در میانه گمانه زنی‌های بدبینانه مقامات واشنگتن نسبت به بازگشت مجدد ایالات متحده به توافق هسته‌ای ایران (۲۰۱۵) موسوم به برجام، «کریس مورفی» سناتور دموکرات آمریکا در گفتگو با پایگاه خبری جوئیش اینسایدر تأکید کرد که برجام تنها گزینه قابلِ قبولی است که ایالات متحده جهت تعامل با ایران پیش روی خود دارد.

 

سناتور مورفی در نشست توجیهی و محرمانه سنا در روز چهارشنبه- نشستی که در آن وزیر خارجه ایالات متحده دورنمایی بدبینانه نسبت به بازگشت واشنگتن به توافق هسته‌ای با ایران ارائه کرد- شرکت نکرده بود. وی یکی از موافقان اصلی پیوستن مجدد ایالات متحده به برجام در مجلس سنا است. این گروه از موافقان از «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا می‌خواهند تا در ازای پایبندی ایران به تعهدات خود ذیل برجام، تحریم‌های وضع شده از سوی دولت ترامپ را لغو کند.

 

مورفی در این باره گفت: «من این فرض را نمی‌پذیرم که ما نمی‌توانیم راه بازگشتی به این توافق بیابیم. این امر نیازمند انتخاب‌های سختی از جانب ایالات متحده و همچنین انتخاب‌های دشوار از سوی ایرانیان است، اما من به جز پیوستن به این توافق هیچ راه دیگری را برای حرکت به جلو نمی‌بینم».

 

وی در ادامه افزود: «من هنوز باور دارم که تنها راه ما بازگشت به توافق (برجام) است».

 

وی با توصیف وضعیتی که آن را «یک فاجعه» خواند، مدعی شد که عدم بازگشت به توافق با ایران سبب می‌شود تهران به «تشدید فعالیت‌های تحریک‌آمیز و بی ثبات کننده خود ادامه دهد و روند دستیابی به یک سلاح هسته‌ای را سرعت بخشد».

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------