آخرین اخبار سیاست خارجی


بایدن,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

بایدن: وقت ترک گفت‌وگوهای وین نیست/مذاکرات پیشرفت‌هایی داشته است

رئیس‌جمهور آمریکا در نشست خبری خود در نخستین سالگرد انتخابش به این عنوان، گفت «هنوز وقت ترک گفت‌وگوهای مربوط به برنامه هسته‌ای ایران در وین نیست و این مذاکرات…

رئیسی در تماس تلفنی با الکاظمی: وحدت و ثبات در عراق راهبردی است و نباید خدشه‌دار شودابراهیم رئیسی،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار ملت و دولت عراق قرار دارد، اظهار کرد: وحدت و یکپارچکی در عراق موضوعی راهبردی است و نباید خدشه‌دار شود.

به گزارش مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی در تماس تلفنی «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق، با تأکید بر روابط دیرینه و نزدیک دو کشور و با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار ملت و دولت عراق قرار دارد، اظهار کرد: وحدت و یکپارچکی در عراق موضوعی راهبردی است و نباید خدشه‌دار شود.

 

وی افزود: موضع اصولی و ثابت تهران، حمایت از استقلال، امنیت و استقرار حاکمیت مردمی در عراق است.

 

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: دشمنان ملت‌های منطقه، امنیت، ثبات و پیشرفت مردم عراق را نمی‌پسندند و با فتنه‌انگیزی به دنبال اهداف پلید خود هستند لذا همگان باید در مقابل چنین توطئه‌هایی هوشیار باشند.

 

رئیسی استفاده از همه ظرفیت‌ها برای آرامش و ثبات در عراق را ضروری دانست و اظهار کرد: اصل انتخابات را یک دستاورد مهم در راستای حاکمیت مردم عراق بر سرنوشت خود می‌دانیم و همواره بر تعیین سرنوشت ملت‌ها از طریق صندوق آرا تأکید داشته‌ایم و در این راستا از حل و فصل هرگونه ابهام، از طریق روندهای سیاسی و به صورت قانونی و شفاف حمایت می‌کنیم.

 

«مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق نیز در تماس تلفنی خود با قدردانی از حمایت‌های بی دریغ ایران از ملت عراق، گفت: نگاه جمهوری اسلامی ایران به عراق، همیشه مبتنی بر استقرار و حفظ ثبات و امنیت بوده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------