آخرین اخبار سیاست خارجی

مذاکرات برجام در قطر،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

مورا: متاسفانه هنوز پیشرفتی که نسبت به آن امیدوار بودیم، رخ نداده/ به فعالیت برای احیای برجام ادامه می‌دهیم

معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در توییتر از ادامه تلاش‌ها برای بازگرداندن توافق به مسیر اصلی خبر داده است. به گزارش فارس، "انریکه مورا" معاون مسئول سیاست خارجی…

اتحادیه اروپا: ادامه مذاکرات وین ظرف چند روز آینده از سرگرفته می‌شود/ فرانسه: مذاکرات در مرحله نهایی استسخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که ادامه دور هشتم مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین ظرف چند روز آینده از سرگرفته می‌شود.

به گزارش ایرنا، «پیتر استانو» روز پنجشنبه در نشست خبری از بروکسل گفت: در زمان حاضر در میانه دور هشتم مذاکرات هستیم. هفته گذشته مذاکرات وارد یک دوره تنفس شد و مشارکت کنندگان برای رایزنی‌های مهم و دریافت دستورالعمل حیاتی سیاسی راهی پایتخت‌ها شدند.

 

وی افزود: ادامه گفت‌وگوها باید در ادامه هفته جاری (میلادی) از سر گرفته شود و ما در زمان مناسب بیانیه ای را صادر خواهیم کرد.

 

گفتنی است که بر اساس تقویم میلادی ابتدای هفته دوشنبه و انتهای آن یکشنبه است.

 

سخنگوی «جوسپ بورل» ادامه داد؛ زمانی که مذاکره کنندگان «در تمام حوزه ها توافق کردند، کمیسیون مشترک برجام و سپس نشست وزیران برگزار خواهد شد.»

 

***

 

فرانسه: مذاکرات وین در مرحله نهایی است

وزارت خارجه فرانسه می گوید در حال ورود به مرحله پایانی گفتگوهای وین هستیم و باید تصمیم های سیاسی اتخاذ کنیم.

 

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه فرانسه امروز پنجشنبه مدعی شد که مذاکرات وین در حال نزدیک شدن به پایان مسیر است و در حال حاضر، مذاکره کنندگان برای اتخاذ تصمیم های سیاسی در کشورهایشان به سر می برند.

 

سخنگوی این وزارتخانه در تکمیل این اظهارات افزود: با در نظر گرفتن جدول زمانی، درحال ورود به مرحله نهایی گفتگوها هستیم. تصمیم های سیاسی باید گرفته شود. پاریس مصمم به حصول توافقی است که تضمین کننده بازگشت آمریکا به برجام و اجرای کامل همه تعهدات ایران باشد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------