آخرین اخبار سیاست خارجی

اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

مرندی: ادعای ترور بولتون و حمله به رشدی در آستانه توافق هسته‌ای احتمالی عجیب است

مشاور تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران در وین در واکنش به خبر حمله به سلمان رشدی نویسنده مرتد کتاب آیات شیطانی که به پیامبر اسلام (ص) اهانت کرده بود گفت با نزدیک شدن به…

اتهام وزیر جنگ اسراییل به ایران و حزب‌الله؛ حمله سایبری به ماموریت سازمان ملل در جنوب لبنانوزیر جنگ اسرائیل،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
وزیر جنگ اسرائیل اتهام جدیدی به گروه حزب‌الله و جمهوری اسلامی ایران زده است.

به گزارش شفقنا به نقل از رویترز؛ «بنی گانتز» در جدیدیترین اتهام‌زنی خود به گروه حزب‌الله، این جنبش را به تلاش برای حمله سایبری به ماموریت صلحبانی سازمان ملل در جنوب لبنان متهم کرده است.

 

گانتز حزب‌الله را به انجام یک عملیات سایبری با هدف ایجاد اختلال در ماموریت صلح‌بانی سازمان ملل در مرز بین دو لبنان و سرزمین‌های اشغالی متهم و این گروه را به اقدامات تلافی‌جویانه تهدید کرد.

 

برنامه صلحبانی سازمان ملل در لبنان (یونیفیل) تاکنون هیچ واکنشی به این ادعای مقام صهیونیست نشان نداده است.

 

بنی گانتز در آنچه که اولین افشای عمومی این حادثه نامید مدعی شد: موسسات امنیتی ایران با همکاری حزب‌الله به تازگی عملیات سایبری را با هدف سرقت مطالب مربوط به فعالیت‌های یونیفل به نفع حزب‌الله آغاز کردند.

 

وی در یک کنفرانس سایبری در دانشگاه تل آویو بدون اشاره به جزئیات گفت: این یک حمله مستقیم دیگر از سوی ایران و حزب الله به شهروندان لبنانی و ثبات لبنان است.

 

یونیفل که در سال 1978 تأسیس شد، در مرز جنوبی لبنان گشت زنی می کند. این سازمان مسئول نظارت بر آتش بسی است که به آخرین جنگ بین حزب الله و اسرائیل در سال 2006 پایان داد.

 

اسرائیل اعضای حزب‌الله را به ایجاد مواضع مخفیانه در مرزها برخلاف قوانین سازمان ملل متهم کرده است. مقامات لبنانی نیز می گویند اسرائیل به پروازهای نیروی هوایی بر فراز خاکشان ادامه می دهد و این آتش بس را نقض می‌کند.

 

گانتز گفت: یک واحد سایبری سپاه پاسداران ایران به نام شهید کاوه تحقیقاتی را برای آسیب رساندن به کشتی‌ها، پمپ بنزین‌ها و کارخانه‌های صنعتی در چندین کشور غربی از جمله بریتانیا، ایالات متحده، فرانسه و اسرائیل انجام داده است.

 

گانتز در ادامه به تلافی اقدامات ایران و حزب الله اشاره کرد و گفت: ما می دانیم آنها چه کسانی هستند، آنها و کسانی که آنها را هدایت می کنند هدف قرار می دهیم. آنها در حالی که ما صحبت می کنیم در دید ما هستند – ما آنها را نه فقط در فضای سایبری بلکه در فضای حقیقی دنبال می‌کنیم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------