آخرین اخبار سیاست خارجی

مذاکرات برجام ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

کاخ سفید: مذاکرات برجامی در راستای منافع امنیت ملی‌مان است

سخنگوی کاخ سفید گفت: ما نگرانی‌هایی در رابطه با ایران داریم اما برجام بهترین راه برای رسیدگی به موضوع هسته‌ای ایران است. ما به‌طور کاملا شفاف گفته‌ایم که هدف اصلی ما…

مورا: در حال پیشرفت هستیم و به نتیجه مذاکرات وین خوش‌بین هستم/ یک دیپلمات اروپایی: مذاکرات مثل همیشه کند استانریکه مورا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
معاون دبیر کل اقدام خارجی اتحادیه اروپا پس از دیدار جداگانه با نمایندگان ایران و ایالات متحده امریکا گفت که مذاکرات در حال پیشرفت است و به نتیجه‌کار خوش بین است.

به گزارش ایرنا، «انریکه مورا» این مطلب را عصر یکشنبه در پاسخ به خبرنگار ایرنا مطرح کرد که درباره آخرین وضعیت مذاکرات پرسید. او گفت مذاکرات در چهار روز گذشته پیشرفت‌هایی داشته است. این مقام اروپایی درباره اختلافات باقی‌مانده برای رسیدن به توافق نهایی گفت: نمی‌توانم وارد جزئیات شوم.

 

مورا بیان داشت: ما در خصوص برخی مسائل فنی در متن ارائه شده توسط آقای بورل مذاکره می‌کردیم. 

 

وی درباره روند گفت‌وگوها اظهار داشت: ما در حال حرکت رو به جلو هستیم انتظار دارم که گفت‌وگوها را زود به پایان خواهیم رساند.

 

او در پاسخ به سووال ایرنا مبنی براین که آیا آمریکایی‌ها آماده رفع تحریم‌ها هستند گفت: این شرط توافق است که آن‌ها تحریم‌ها را رفع کنند و ایرانی‌ها به تعهدات هسته‌ای خود عمل‌ کنند. این توافقی است که ما در حال مذاکره درباره ان هستیم.

 

مورا در پاسخ به سووال دیگری مبنی بر اینکه ایا هنوز خوش‌بین هستید گفت: بله مطمئنا.

 

***

 

یک دیپلمات اروپایی: مذاکرات در وین مثل همیشه کند است

یک دیپلمات اروپایی به لارا روزن، خبرنگار آمریکایی گفت: مذاکرات احیای برجام در وین مثل همیشه کند است. وی درباره موضوع مسائل پادمانی آژانس نیز، راه حل را همکاری ایران و پاسخ دادن به سوالات آژانس بین المللی انرژی اتمی، دانست.

 

لارا روزن در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: درباره مذاکرات ایران در وین پرسیدم، آیا پیشرفتی وجود دارد؟ دیپلمات اروپایی گفت: مثل همیشه کند. جمعه: آهسته. شنبه: آهسته اما پیوسته. یکشنبه: آهسته مثل همیشه.

 

این دیپلمات اروپایی در پاسخ به پرسش لارا روزن مبنی بر اینکه آیا راهی وجود دارد که در صورت موافقت ایران با احیای برجام، خواسته این کشور برای حل و فصل مسائل آژانس به نتیجه برسد، گفت: بله. ایرانی ها فقط باید همکاری کنند و به سوالات پاسخ دهند.

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------