آخرین اخبار سیاست خارجی

دیوار کشی در مرز افغانستان،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

آغاز دیوار کشی در مرز افغانستان

دیوار کشی در مرز افغانستان آغاز شد. به گزارش دیده بان ایران، عسل اسماعیل زاده: براساس اعلام گزارش سازمان ملی مهاجرت، با توجه پیگیری های وزارت کشور و مصوبه شورای…

رسانه آمریکایی مدعی شد؛ احتمال حمله تهران از اکنون تا هفته آیندهحمله ایران به اسرائیل،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
یک رسانه آمریکایی درباره واکنش ایران به حمله اسرائیل به کنسولگری تهران در دمشق سوریه گفت که واشنگتن ارزیابی می کند واکنش تهران از اکنون تا هفته آینده رخ می دهد و خواستار خویشتنداری طرفین شده است.

به گزارش ایرنا، «لارا روزن» خبرنگار ارشد آمریکایی نشریه دیپلماتیک روز پنجشنبه به وقت محلی نوشت: آمریکا ارزیابی می‌کند که واکنش ایران به حمله اول آوریل اسرائیل که منجر به کشته شدن هفت مقام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تأسیسات دیپلماتیک ایران در دمشق، سوریه شد، احتمالاً در هر زمانی از هم‌اکنون تا هفته آینده رخ می‌دهد.

 

این خبرنگار آمریکایی افزود: آمریکا با چندین کشوری که با ایران رابطه دارند گفت‌وگو کرده و از آنها خواسته پیامی مبنی بر خویشتن‌داری به ایران بفرستند، و همچنین از اسرائیلی‌ها خواسته واکنش بیش از حد از خود نشان ندهند.

 

نمایندگی ایران در سازمان ملل، در پاسخ به این سوال که آیا دولت آمریکا از طریق این نمایندگی چنین پیامی مبنی بر خویشتن داری ارسال کرده است یا خیر، پاسخ داد: از دولت آمریکا این سوال را بپرسید.

 

یک منبع آمریکایی اشاره کرد که او از ارتباطات مستقیم آمریکا و ایران در این مورد "آگاهی ندارد"، در حالی که سخنگوی نمایندگی آمریکا در سازمان ملل به این سوال پاسخ نداد.

 

این رسانه آمریکایی نوشت: مقامات آمریکایی امیدوارند ایرانی ها به گفته های جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و موضع گیری های مختلف و تلاش های دیپلماتیک ایالات متحده آمریکا توجه کنند.

 

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در ۳۶ ساعت گذشته با همتایانش از امارات، عربستان سعودی، قطر، عراق و همچنین آلمان گفتگو کرده است.

 

«جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا در تازه ترین لفاظی ضد ایرانی برای دلگرم شدن تل آویو در برابر واکنش انتقام جویانه آتی تهران از این رژیم گفت که تعهد واشنگتن به امنیت اسرائیل در مواجهه با تهدیدات نشات گرفته از ایران «آهنین» است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------