آخرین اخبار سیاست خارجی


مذاکرات وین،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

نشست اعضای برجام و آمریکا بدون حضور ایران | تاکید بر نهایی کردن مذاکرات در اسرع وقت

نماینده روسیه در مذاکرات وین ضمن بیان این که طرف‌های غربی مذاکرات در نشستی با حضور اعضای برجام و آمریکا بر لزوم نهایی کردن این گفت‌وگوها در اسرع وقت تأکید کردند، افزود…

توقیف و فروش دارایی های ایران روی دریا از سوی آمریکااخبار،اخبار جدید،اخبار روز
وزارت دادگستری آمریکا از فروش بیش از ۲۶ میلیون دلار از نفت توقیفی ایران در دریا و واریز این مبلغ به حساب قربانیان تروریسم در آمریکا خبر داده است.

دولت ایالات متحده فرآورده های نفتی توقیف شده را بر اساس حکم دادگاه فروخت. عواید خالص این فروش، که بیش از ۲۶ میلیون دلار بوده به صندوق قربانیان تروریسم ایالات متحده، واریز می شود.

 

"متیو جی. اولسن" دستیار دادستان کل از بخش امنیت ملی وزارت دادگستری، گفت: "اقدامات ایالات متحده در این دو مورد ضربه کوبنده ای به دولت ایران و شبکه های حامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران وارد می کند. وزارت دادگستری به استفاده از تمام ابزارهای موجود برای مبارزه با تهدیدات ناشی از سازمان های تروریستی و همه کسانی که به دنبال آسیب رساندن به ایالات متحده و متحدانش هستند، ادامه خواهد داد."

 

"متیو ام. گریوز" دادستان واشنگتن دی سی نیز در این رابطه گفت:" این دو مورد نشان می‌دهد که نه تنها می‌توانیم توانایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تامین مالی عملیات‌هایش را از طریق فروش نفت مختل کنیم، بلکه می‌توانیم توانایی آن را در استفاده از درآمدهای حاصل از این فروش برای تسلیح نیروهای نیابتی‌اش و صدور تروریسم به خارج از کشور خنثی کنیم.

 

او افزود:" با توجه به تخصص و اختیارات قانونی ویژه ما، دفتر دادستانی ایالات متحده ناحیه کلمبیا (پایتخت آمریکا) موقعیت منحصر به فردی دارد تا از شرکای مجری قانون خود در چنین موارد حمایت کند. ما عمیقا به این ماموریت متعهد هستیم."

 

گفتنی است در آبان ماه سال گذشته نیز دولت آمریکا یک محموله  نفت ایران عازم ونزوئلا را در دریا توقیف و سپس آن را به قیمت ۴۰ میلیون دلار فروخته و به حساب صندوق قربانیان تروریسم آمریکا واریز کرده بود.

 

یک ماه پیش نیز بر اساس اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، "عملیات نفت دزدی" آمریکا در دریای عمان با هوشیاری و مداخله به موقع نیروی دریایی سپاه، ناکام مانده است.

 

اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

 از تصاویر محموله تسلیحاتی ادعایی آمریکا

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------