آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,آمریکا

آمریکا: ایران به تعهداتش در برجام و ان پی تی پایبند نیست

مشاور امنیت ملی آمریکا با تکرار ادعاهای واهی علیه ایران، مدعی شد که تهران به تعهداتش در برجام و ان پی تی پایبند نبوده است. به گزارش مهر، مشاور امنیت ملی آمریکا در سخنانی…


معصومه ابتکار: ایران نمی‌تواند تا ابد برای تأیید برجام منتظر بمانداخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

معاون رئیس‌جمهور ایران در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فرانسه گفته تهران نمی‌تواند تا ابد منتظر تأیید برجام باشد.

به گزارش فارس، «معصومه ابتکار»، معاون رئیس‌جمهوری ایران در امور زنان و خانواده روز جمعه گفته ایران نمی‌تواند تا ابد منتظر «تأیید برجام» باشد.

 

ابتکار در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فرانسه در «ویلنیوس»، پایتخت لیتوانی همچنین گفت تهران «آماده افزایش غنی‌سازی اورانیوم است و مقدمات مربوط به این اقدام، در چارچوب برجام در جریان است.»

 

وی گفته که ایران خواستار آن است که قدرت‌های اروپایی، روسیه و چین «در اسرع وقت این توافق را تأیید کنند، چون ایران نمی‌تواند تا ابد منتظر باشد و این بخشی از حق ملی ما است.»

 

معاون رئیس‌جمهور آمریکا که برای شرکت در «همایش جهان رهبران سیاسی زن» به لیتوانی سفر کرده گفت: «ما بازیگری پایبند به تعهداتمان بوده‌ایم، حداکثر تلاشمان را انجام داده و حسن نیتمان را نشان داده‌ایم. با منطقه‌ای بسیار ناپایدار مواجه هستیم.»

 

ابتکار حفظ توافق هسته‌ای برجام را «مهم» خواند و افزود: «چون برجام فقط یک توافق هسته‌ای نیست، بلکه توافقی در زمینه منع اشاعه است.»

 

او همچنین گفت که برجام نه فقط برای صلح و امنیت در منطقه بلکه برای منطقه در سطح وسیع‌تر و برای جهان حائز اهمیت است.

 

ابتکار از اتحادیه اروپا خواست در برابر «هرگونه اقدام یکجانبه‌ای که می‌تواند مانع صلح و ثبات شده و موجب از دست رفتن اعتماد ایجادشده میان کشورها شود، مواضع قدرتمند اتخاذ کند.»

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------