آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,تیم کین

سناتور آمریکایی: ترامپ به دلیل حسادت به اوباما از توافق هسته‌ای خارج شد

یک سناتور آمریکایی به درخواست معاون رئیس جمهور آمریکا از اروپا برای خروج از برجام واکنش نشان داد و خروج ترامپ از توافق هسته‌ای را احمقانه خواند. به گزارش ایسنا، تیم کین،…


وزارت خارجه آمریکا «گروه اقدام ایران» تشکیل می‌دهداخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

در راستای سیاست های ضد ایرانی دولت ترامپ، وزارت خارجه آمریکا خبر داد که تشکیل «گروه اقدام ایران» عصر امروز به وقت واشنگتن از سوی وزیر خارجه این کشور اعلام می شود.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا عصر امروز به وقت واشنگتن تشکیل «گروه اقدام ایران» را اعلام می کند.

 

به گفته مقام های وزارت خارجه آمریکا، این گروه ویژه که برای هماهنگی و اجرای سیاست های دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور در قبال ایران ایجاد شده، از سوی «برایان هوک» که در حال حاضر مدیر بخش سیاست گذاری وزارت خارجه آمریکا است، هدایت می شود.

 

تشکیل این گروه در راستای راهبرد پمپئو علیه ایران است که وی آن را در نشست 31 اردیبهشت ماه امسال در بنیاد محافظه کار «هریتیج» تحت عنوان «پس از توافق؛ استراتژی جدید پیرامون ایران» اعلام کرد.

 

پمپئو در این نشست 12 شرط برای توافق جدید با ایران که حاکی از عدم شناخت ایران و تاریخ جهان از سوی وی و دیگر سیاست‌مداران تازه‌کار دولت آمریکا بود، تعیین کرد.

 

راهبرد جدید پمپئو پس از آن اعلام شد که ترامپ روز 18 اردیبهشت ماه واشنگتن را از توافق هسته ای با ایران خارج و تحریم های رفع شده به مدد این توافق را دوباره بازگرداند.

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------