آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,ماکرون

ماکرون: برای گفت‌وگو با ایران مأموریت رسمی ندارم

رئیس‌جمهور فرانسه گفت گروه ۷ رسما به او برای گفت‌وگو با ایران مأموریت نداده است، با این وجود اعضای این گروه در مورد لزوم ممانعت از دستیابی ایران به سلاح اتمی و حفظ ثبات…


سئول برای عضویت در ائتلاف دریایی آمریکا تشکیل جلسه داداخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

خبرگزاری رسمی کره جنوبی روز جمعه گزارش کرد مقام های ارشد این کشور برای تصمیم گیری درباره پیوستن یا نپیوستن سئول به ائتلاف دریایی حفاظت از نفتکش ها در تنگه هرمز، نشست شورای امنیت ملی برگزار کرده اند.

یونهاپ می افزاید این نشست با حضور وزیران خارجه و دفاع کره جنوبی و شماری از مسئولان ارشد این کشور برگزار شده و ریاست آن را «چونگ یویی یونگ» مشاور امنیت ملی این کشور بر عهده داشته است.

 

در این نشست دو مساله بسیار مهم در دستور کار بوده است که یکی از آنها پیوستن یا ملحق نشدن کره جنوبی به این ائتلاف و دیگری موضوع پرتاب موشک های بالستیک کوتاه برد کره شمالی بوده است سئول روز گذشته نیز برای بررسی موضوع دوم تشکیل جلسه داده بود.

 

مسئولان ارشد کره جنوبی در این جلسه درباره وضعیت خاورمیانه، تنش ها در این منطقه، راه های حراست از نفتکش ها و کشتی های کره جنوبی و اوضاع تنگه هرمز بحث و مشورت کرده اند.

 

خبرگزاری کره جنوبی نوشت آمریکا از کره جنوبی و چند کشور دیگر خواسته است برای حراست از نفتکش ها در تنگه هرمز و آبهای مجاور ایران نیروی نظامی به منطقه اعزام کنند.

 

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا نیز چند روز پیش با هدف تشویق ژاپن و کره جنوبی برای پیوستن به این ائتلاف آمریکایی راهی منطقه شد اما هنوز وی موفق به اخذ نظر موافق سئول و توکیو در این زمینه نشده است.

 

مقام های کره ای در این نشست نسبت به نقض حریم هوایی این کشور در روزهای اخیر توسط هواپیماهای روسی ابراز نگرانی کرده و پرتاب موشک های نوع جدید بالستیک کوتاه برد کره شمالی را بشدت مورد انتقاد قرار دادند.

 

ایرنا

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------