آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,دیپلمات آمریکایی

دیپلمات آمریکایی: ایران مانع صلح در یمن است

سفیر آمریکا در عربستان سعودی مدعی شد که مداخله ایران در یمن مانعی در مسیر صلح شده است. به گزارش فارس، «جان ابیزید» سفیر آمریکا در عربستان سعودی روز چهارشنبه در سخنانی بر…


ادعاهای مشاور ارشد ترامپ درباره نقش ایران در منطقهاخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا با مطرح کردن ادعاهایی علیه نقش ایران در منطقه به برخی اقدامات ضد ایرانی دولت ترامپ اشاره کرد.

به گزارش ایسنا، جرد کوشنر داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی آمریکا در قدس اشغالی که به طور مستقیم از صفحه نخست وزیری این رژیم در توییتر پخش شد، ادعاهایی علیه ایران مطرح کرد آنها را به عنوان بخشی از مشکلات رژیم صهیونیستی و کشورهای منطقه پیش از روی کار آمدن ترامپ نامید. او گفت: ایران و شبه نظامیان نیابتی آن در سوریه و عراق که از سوی تهران تامین مالی می شدند و حوثی های یمن، با وجود ۱۵۰ میلیارد دلاری که در زمان لغو تحریم ها به آن ها اختصاص داده شد و ۱.۵ میلیارد دلار پول نقدی که به آن ها تحویل داده شد، از پول غنی شده بودند.

 

کوشنر افزود: آن ها(ایران) در مسیر دست یابی به سلاح هسته ای بودند که می توانست موجب ناامنی دائمی در خاورمیانه و شاید تمام جهان شود.

 

او با اشاره به اقدامات دولت ترامپ علیه ایران مطرح کرد: رئیس جمهور آمریکا از توافق هسته ای خارج شد و دوباره تحریم ها را علیه ایران اعمال کرد و تا حد زیادی موجب تضعیف ماجراجویی آن ها در منطقه شد تا امنیت اسرائیل و شرکای عرب آمریکا در منطقه را بیشتر کند. 

 

مشاور ترامپ افزود: دو هفته پیش هم وزیر امور خارجه پمپئو خواستار بازگردانی تحریم های سازمان ملل علیه ایران شد.

 

 

تمجید مشاور امنیت ملی آمریکا از اقدامات ترامپ علیه ایران

مشاور امنیت ملی آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با نخست وزیر رژیم صهیونیستی و مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا با مطرح کردن ادعاهایی به برخی اقدامات ضدایرانی دولت ترامپ اشاره کرد.

 

به گزارش ایسنا، رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و جرد کوشنر مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا در قدس اشغالی که به طور مستقیم از صفحه توییتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی پخش شد، اقداماتی ضدایرانی را به عنوان بخشی از دستاوردهای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از زمان روی کار آمدنش برشمرد.

 

او مدعی شد: به خاطر اقدامات رئیس جمهور ترامپ و وجود فشار حداکثری ایران شاهد کاهش درآمد نفت و دیگر درآمدهایش به کمترین حد در تاریخ این کشور است.

 

اوبراین در ادامه افزود: ایران با بحران اقتصادی بی سابقه ای رو به رو است و این یعنی بودجه حمایت از نیروهای نیابتی اش برای دنبال کردن جنگ در خاورمیانه را ندارد.

 

او ادعا کرد: آمریکا سپاه پاسداران ایران را در لیست سازمان های تروریستی گنجاند و موجب ایجاد قدرت بازدارندگی در مقابل ایران از طریق عملکردی قاطع شد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------