آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

خطیب‌زاده: جلسه در بروکسل آغاز مذاکرات برجامی نیست

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان جلسه در بروکسل را به معنی آغاز مذاکرات برجامی ندانست. به گزارش مهر، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امورخارجه در پی برخی نقل قول‌ها و…

انتقاد شدید ایران از قراردادفروش زیردریایی‌های هسته‌ای به استرالیااخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
نماینده دائم کشورمان از تصمیم آمریکا و انگلیس مبنی بر فروش زیردریایی‌های هسته‌ای به استرالیا، در شرایطی که این کشورها همواره ایران را بابت غنی‌سازی صلح‌آمیز اورانیوم سرزنش می‌کنند، به‌شدت انتقاد کرد.

به گزارش تسنیم، کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین المللی در وین روز چهارشنبه از سیاست‌های دوگانه آمریکا و انگلیس در قبال موضوعات هسته‌ای ایران و استرالیا انتقاد کرد. 

 

غریب‌آبادی در این خصوص گفت: مایه تاسف است کشورهایی که ایران را به خاطر غنی‌سازی اورانیوم تا ۶۰ درصد، که برای اهداف بشردوستانه و صلح‌آمیز انجام می‌شود، سرزنش می‌کنند.

 

وی ادامه داد: اکنون تصمیم به فروش زیردریایی‌های هسته‌ای نظامی به استرالیا گرفته‌اند که از سوخت هسته‌ای بالای ۹۰ درصد استفاده می‌کنند. 

 

این دیپلمات ارشد کشورمان گفت: آژانس باید به مواد هسته‌ای با غنای بالا در استرالیا در هر زمان مورد توافق و منطقی، دسترسی داشته باشد و هیچ بهانه‌ای در این رابطه قابل پذیرش نیست. ایالات متحده و انگلیس، موضوعات مهم خلع سلاح و عدم اشاعه را در خطر قرار داده اند. 

 

غریب‌آبادی تصریح کرد: آمریکا و انگلیس باید استانداردهای دوگانه و دورویی را متوقف کنند و از به خطر انداختن تعهدات خود ذیل ان. پی. تی به ویژه ماده ۳ آن تحت بهانه «نگرانی‌های راهبردی» ساختگی، خودداری کنند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------