آخرین اخبار سیاست خارجی

غنی سازی اورانیوم ایران،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

خبرگزاری فرانسه: ایران آبشارهای سانتریفیوژهای بیشتر در تأسیسات غنی‌سازی نطنز و فرود نصب کرده است

خبرگزاری فرانسه مدعی شد: ایران آبشارهای سانتریفیوژهای بیشتر در تأسیسات غنی‌سازی نطنز و فرود نصب کرده است. به گزارش دیده بان ایران، خبرگزاری فرانسه گزارش داده یک هفته بعد…

پاسخ وزیر حمل و نقل ترکیه به پرسش «آیا احتمال سوءقصد در سقوط هلیکوپتر رئیس جمهور ایران وجود دارد»؟اورال اوغلو ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
اورال اوغلو وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه در پاسخ به این سوال که آیا احتمال سوءقصد در سقوط هلیکوپتر رئیس جمهور وجود دارد یا خیر، گفت که هنوز برای اظهار نظر در این مورد زود است و به دلیل مه آلود بودن هوا، در ابتدا سانحه به نظر می‌رسد.

  به  گزارش انتخاب به نقل از آناتولی: وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه در ارزیابی حمایت از عملیات یافتن لاشه بالگرد حامل ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران گفت که این کشور در حوزه مسئولیت ما برای انجام عملیات جستجو و نجات دریایی و هوایی قرار دارد.

 

عبدالقادر اورال‌اوغلو، وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه در ارزیابی حمایت آنکارا از عملیات یافتن لاشه بالگرد حامل ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران و هیئت همراهش، گفت: ایران در حوزه مسئولیت ما برای انجام عملیات جستجو و نجات دریایی و هوایی قرار دارد.

 

اورال‌اوغلو در مراسم افتتاحیه کتابخانه با حمایت اداره کل راهداری در آنکارا اظهار داشت که از اولین لحظات شنیدن خبر وقوع سانحه برای بالگرد حامل رئیس جمهور ایران و هیئت همراهش، این روند را دنبال می‌کنند.

 

وی افزود: ایران در حوزه مسئولیت ما برای انجام عملیات جستجو و نجات دریایی و هوایی قرار دارد. ما سیگنالهای تمامی وسایل نقلیه هوایی و دریایی را دنبال می‌کنیم.

 

اورال‌اوغلو ادامه داد: در وهله اول پیگیری کردیم که آیا بالگرد سیگنال داده است یا خیر. ما بلافاصله با طرف ایرانی تماس گرفتیم، آنها نیز با ما تماس گرفتند، اما متأسفانه دیده شد که سیستم احتمالاً خاموش است یا هلیکوپتر آن سیستم سیگنال را ندارد. مطمئناً آن سیگنالها را ما دریافت می‌کردیم، اما نرسید.

 

وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه تصریح کرد: در وهله اول با اطلاعات دریافتی از ایران، با همکاری‌های لازم با وزارتخانه‌های دفاع ملی و کشور، ستاد کل و اداره مدیریت بلایای طبیعی و موقعیت‌های اضطراری تلاش کردیم در این روند مشارکت داشته باشیم.

 

وی ادامه داد: آخرین خبری که دریافت کردیم این بود که پس از شناسایی پهپاد آکینجی در آنجا، متأسفانه همه سرنشینان هلیکوپتر جان باخته‌اند. این قبیل سوانح واقعا ناراحت کننده است. از اینجا می‌توان نتیجه‌گیری کرد که ایمنی هوایی و وسایل ناوبری چقدر مهم است و شرایط آب و هوایی باید با وجود همه چیز، در نظر گرفته شود. از خداوند برای آقای رئیسی رحمت طلب کرده و به مردم ایران تسلیت می‌گویم.

 

اورال اوغلو در پاسخ به این سوال که آیا احتمال سوءقصد در این امر وجود دارد یا خیر، گفت که هنوز برای اظهار نظر در این مورد زود است و به دلیل مه آلود بودن هوا، در ابتدا سانحه به نظر می‌رسد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------