آخرین اخبار سیاست خارجی

ایران و آمریکا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

هیل: باید از مذاکره با ایران به فشار تغییر مسیر دهیم/ مکانیسم ماشه فعال شود

رسانه نزدیک به کنگره آمریکا نوشته که کشورهای غربی باید از مذاکره با ایران به سمت فشار بر این کشور تغییر مسیر داده و ساز و کار موسوم به «مکانیسم ماشه» برای فعال کردن…

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: مسائل عمده مربوط به احیای برجام حل شده است سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری خود اعلام کرد که مسائل عمده مربوط به احیای برجام حل شده است.

به گزارش مهر به نقل از سی ان بی سی، «ند پرایس»، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری روز سه شنبه خود در واشنگتن دی سی با اشاره به آمادگی واشنگتن برای بازگشت به توافق هسته‌ای، گفت: تهران باید از طرح خواسته‌های لحظه آخری و غیرممکن به آمریکا که مذاکرات بین دو کشور را متوقف کرده است، دست بردارد.

 

در حالی که توافق هسته‌ای وین با خروج آمریکا از این توافق به بن بست رسیده است، اما سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادعا کرد: ما در مورد بازگشت به پایبندی متقابل به توافق روشن بوده ایم. ایرانی‌ها مسائلی را روی میز گذاشته‌اند که به وضوح خارج از اصول برجام است. هر بار که آنها این کار را انجام داده اند، ما به صراحت اعلام کرده ایم که برجام فقط درباره یک چیز و یک چیز است و فقط در مورد برنامه هسته‌ای ایران است. ما آماده مذاکره برای یک چیز و فقط یک چیز هستیم.

 

پرایس همچنین با تکرار ادعاهای بی اساس واشنگتن گفت: ما به دنبال این هستیم تا مطمئن شویم که برنامه هسته‌ای ایران دیگر نمی‌تواند به سمت ساخت تسلیحات اتمی به پیش برود.

 

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین افزود که ما درباره هر موضوعی که می‌توان درباره بازگشت متقابل به توافق هسته‌ای با ایران بحث کرد، مذاکره کرده‌ایم و معتقدیم که مسائل عمده مربوط به احیای برجام حل شده است.

  

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------