آخرین اخبار سیاست خارجی

رابرت مالی،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

تاکید راب مالی بر ادامه تلاش‌های آمریکا برای تشدید اوضاع در ایران

در ادامه تلاش‌های واشنگتن برای دامن زدن به ناآرامی‌ها در کشورمان نماینده آمریکا در امور ایران ادعاهایی را علیه نحوه برخورد با افراد حاضر در این ناآرامی‌ها مطرح کرد. به…

جزییات جلسه غیر علنی مجلس درباره احیای برجام: نیازی به تصویب توافق در مجلس نیست/ تا خواسته‌ها تامین نشود به توافق نمی رسیم تیم مذاکره کننده ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه به تیم مذاکره کننده کشورمان برای توافق اختیار تام داده شده است،گفت: هرگونه توافق تیم مذاکره کننده کشورمان با طرف مقابل نیازی به تصویب مجلس ندارد. 

 ولی اسماعیلی در گفتگو با  ایرنا در مورد جزییات جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی گفت: در این جلسه حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و علی باقری رئیس تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان حضور داشتند.

 

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود: در این جلسه وزیر امور خارجه و رئیس تیم مذاکره کننده گزارشی را از روند مذاکرات به نمایندگان ارائه کردند.

 

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: گزارش ارائه شده از مذاکره قوی، منطقی تیم مذاکره کننده فعلی نسبت به تیم مذاکره کننده دولت قبل حکایت دارد.

 

اسماعیل خاطرنشان کرد: در حال حاضر توپ در زمین آمریکا و غرب است و آنها باید با تصمیم درست خود پاسخ مناسب را به بسته پیشنهادی ایران درباره توافق بدهند.

 

وی افزود: به تیم مذاکره کننده اختیار تام داده شده و نیازی نیست که توافق آنها با طرف مقابل به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس: در مسیر توافق هستیم/ تا خواسته‌ها تامین نشود به توافق نمی رسیم

ابوالفضل عمویی ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
چیزی که امروز در جلسه غیر علنی مجلس برای بررسی روند مذاکرات هسته ای ارائه شد این بود که اگر جمهوری اسلامی منافعش تامین نشود انجام توافق را قطعی نمی داند. 

ابوالفضل عمویی در گفت وگو با عصر ایران در مورد جلسه غیر علنی مجلس برای بررسی روند مذاکرات هسته ای و امکان توافق گفت: توضیحاتی امروز در جلسه ارائه شد و آخرین روند مذاکرات توضیح داده شد. طرف مقابل در وین پیشنهاداتی به جمهوری اسلامی ایران داده است که ما نظراتشان در مورد پیشنهادات را اعلام کردیم اما هنوز پاسخ طرف مقابل را دریافت نکردیم.

 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در مسیر توافق هستیم اما هنوز توافق قطعی نیست اظهار کرد: چیزی که امروز در جلسه ارائه شد این بود که اگر جمهوری اسلامی منافعش تامین نشود انجام یک توافق را قطعی نمی داند.

 

 

وی تاکید کرد: ما مستقیما با آمریکا ارتباطی نداریم اما طرف مقابل نظرات ما را به اطلاع طرف آمریکایی می رساند و نظرات آنها را دریافت و به ما اعلام می کند. ضرب العجلی نیز برای اعلام نظر آمریکایی ها وجود ندارد برای ما رعایت خط قرمزها مهمتر از تعیین زمان و ضرب العجل است.

 

نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به این سوال که تحولات امروز بازار طلا و ارز حکایت از این دارد که توافق شدنی است،گفت: ما هم توافق را شدنی می دانیم اما خواسته های اعلام کردیم و نامه مکتوب دادیم تا خواسته ها تامین نشود ما به نقطه توافق نمی رسیم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------