آخرین اخبار سیاست خارجی

امیرعبداللهیان،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

امیرعبداللهیان خطاب به همتای عمانی: مذاکرات سازنده نیازمند جدیت و انعطاف پذیری آمریکا است

وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با همتای عمانی مذاکرات سازنده را منوط به جدیت، داشتن ابتکار و انعطاف پذیری آمریکا خواند و گفت که ایران برای حصول توافقی قوی و پایدار…

نیویورک تایمز: حمله پهپاد اسراییلی به سایت پارچین/ اذعان به اسرائیلی بودن پایگاهی که سپاه موشک باران کردحمله پهپاد اسراییلی به سایت پارچین ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
این منابع گفتند که حمله پهپادی از داخل ایران انجام شده است چون فاصله سایت پارچین با مرز بسیار زیاد است و کوادکوپترهای مهاجم بُرد کوتاهی دارند. 

روزنامه "نیویورک تایمز" آمریکا در گزارشی مدعی شد انفجار چهارشنبه هفته گذشته در سایت نظامی پارچین در شرق تهران، در اثر حمله پهپاد انتحاری اسراییل از داخل خاک ایران، به این سایت نظامی بوده است.

 

به گزارش عصرایران، نیویورک تایمز در گزارشی مدعی شد که انفجار مرگبار روز چهارشنبه در مجتمع نظامی پارچین تهران توسط پهپادهای انتحاری کوادکوپتر صورت گرفته است.

 

این گزارش با استناد به ادعای 3 منبع ایرانی و یک مقام آمریکایی منتشر شده است.

 

این منابع تایید کرده اند که انفجار چهارشنبه گذشته در پارچین یک حادثه نبوده بلکه در اثر یک حمله پهپادی صورت گرفته است، اما از بیان اینکه چه کسی پشت این حمله بوده، خودداری کرده اند.

 

بر اساس این گزارش، پهپادهای مهاجم در ساختمانی که برای تحقیق در مورد توسعه پهپادهای ایران استفاده می شد، منفجر شده است که در اثر آن یک مهندس جوان ایرانی کشته شده (به شهادت رسیده) و یک نفر دیگر زخمی شده است.

 

پهپاد انتحاری رژیم صهیونیستی

حمله پهپاد اسراییلی به سایت پارچین ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

 

نیویورک تایمز در گزارش خود مدعی شده این حمله با الگوی حملات قبلی که به اسراییل نسبت داده شده است، از جمله حملات قبلی علیه تاسیسات ساخت و توسعه پهپادی در ایران، مطابقت دارد.

 

منابع ایرانی به نیویورک تایمز گفتند که حمله پهپادی از داخل ایران انجام شده است چون فاصله سایت پارچین با مرز بسیار زیاد است و کوادکوپترهای مهاجم بُرد کوتاهی دارند و به همین خاطر به احتمال زیاد از منطقه ای نزدیک به سایت پارچین پرواز کرده اند.

 

به نوشته تایمز اسراییل: در حالی که مقامات ایرانی در ابتدا از کلمه "حادثه" برای توصیف این انفجار استفاده کردند، اما وزارت دفاع در بیانیه خود از واژه "شهادت" برای یک مهندس جوان ایرانی کشته شده در این حادثه خبر داده و این مساله نشان دهنده این است که تهران متقاعد شده که این حمله توسط یک عامل یا نهاد خارجی انجام شده است.

 

سکوی پرتاب پهپادهای انتحاری ایران

حمله پهپاد اسراییلی به سایت پارچین ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

 

این اولین بار نیست که یک حمله پهپادی از داخل مرزهای ایران توسط عواملی که گفته می شود در استخدام اسراییل بوده اند، انجام می شود.

 

نیویورک تایمز در ادامه به حمله ایران به پایگاه اسرائیل در اربیل اشاره می کند و می نویسد که فوریه گذشته (بهمن 1400) در اثر یک حمله پهپادی مشابه - که به اسراییل نسبت داده شد - به تاسیسات پهپادی ایران در کرمانشاه آسیب زیادی وارد کرد و ایران را بر آن داشت این پایگاه را موشک باران کند.

 

نیویورک تایمز در حالی تلویحا اذعان می کند که پایگاه موشک باران شده در اربیل، متعلق به اسرائیل بوده است که جریان هایی در صدد انکار این موضوع بودند و اینک با گزارش این رسانه آمریکایی، مهر تایید دیگری بر فعالیت های اسرائیل در عراق زده شده است و نشان می دهد که هدف قرار دادن این پایگاه اسرائیلی، اقدامی دفاعی و موجه بوده است.

 

 

موشک باران ایستگاه موساد در اربیل (مقر هدایت عملیات ضد ایرانی از شمال عراق) توسط سپاه

حمله پهپاد اسراییلی به سایت پارچین ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

 

اسراییل درباره حادثه چهارشنبه در پارچین اظهار نظری نکرده است اما یک مقام ارشد نظامی اسراییل به نیویورک تایمز گفته که این کشور منابع قابل توجهی را برای کشف و انهدام چنین تسلیحاتی سرمایه گذاری کرده است که با توجه به اینکه می توانند از سیستم های ضد موشکی ارتش اسراییل موسوم به " گنبد آهنین" عبورکنند، تهدیدی جدی به شمار می روند.

 

حادثه روز چهارشنبه در پارچین چند روز پس از آن صورت گرفت که افراد مسلح یکی از افسران ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در شهر تهران ترور کردند.

 

تشییع پیکر شهید "صیاد خدایی" در تهران/ عکس: عطا کناره/ خبرگزاری فرانسه

حمله پهپاد اسراییلی به سایت پارچین ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

 

پس از این حمله یک مقام اطلاعاتی به نیویورک تایمز گفته که اسراییل به مقامات آمریکایی اطلاع داده که پشت این ترور بوده و سرهنگ (شهید) "حسن صیاد خدایی" را در هشداری به تهران در مورد ادامه عملیات یک واحد مخفی در سپاه قدس که مسئول حمله به اسراییل است، ترور کرده است.

 

ایران اعلام کرده است که انتقام این شهید را از اسرائیلی ها خواهد گرفت.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------