آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

آمریکا: رفتار ایران در خلیج فارس را محدود کردیم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی موثر بودن ساز و کار فشار حداکثری کاخ سفید بر ایران شد. به گزارش فارس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مصاحبه با یک شبکه خبری آمریکایی مدعی…


یک مقام آمریکایی : واشنگتن به دنبال جنگ با ایران نیست اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,جنگ با ایران
شبکه سعودی الحدث به نقل از یک مقام آمریکایی نوشت که واشنگتن به دنبال جنگ با ایران نیست بلکه تنها به دنبال بازدارندگی قاطعانه است. 

به گزارش ایسنا ، شبکه سعودی الحدث در گزارشی تحت عنوان " واشنگتن به دنبال جنگ با ایران نیست بلکه به دنبال بازدارندگی قاطعانه است" نوشت: در روز های اخیر شاهد تنش کلامی میان آمریکا و ایران بودیم به خصوص اینکه مک کنزی، فرمانده مقر مرکزی نیروهای سنتکام روز پنجشنبه گفت که ایران باید مسئولیت حملات شبه نظامیان وابسته به خود را برعهده بگیرد. این اظهارات مک کنزی تنها چند ساعت پس از کشته شدن دو نظامی آمریکایی در پایگاه التاجی در عراق بود.

 

در این راستا، یک مقام آمریکایی در گفت و گو با شبکه الحدث گفت: ایران تهدید بزرگی برای امنیت ملی آمریکا باقی خواهد ماند.

 

این شبکه سعودی نوشت: این اظهارنظر به تنهایی می تواند نشان دهنده رویکرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در رابطه با ایران باشد؛ واشنگتن تهران را نه تنها تهدیدی برای همسایگان خود می داند بلکه آن را تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا از جمله شهروندان و سربازان آمریکایی در منطقه خاورمیانه می داند. ایران همچنین تلاش می کند که منافع آمریکا در منطقه و تمام دنیا را نیز تهدید کند. این درحالی است که واشنگتن تلاش می کند که برای حفظ امنیت ملی خود با این تهدیدات مقابله کند.

شبکه الحدث با اشاره به انتشار نیروهای آمریکایی در منطقه به نقل از این مقام آمریکایی نوشت: ما معتقدیم که قدرت آمریکا چه نظامی و چه اقتصادی بهترین بازدارنده در مقابل ایران است.

 

این مسئول دولت آمریکا که خواستار عدم فاش شدن نامش شده است تاکید کرد: ما به دنبال به کار گیری قدرت نظامی نیستیم و این مساله است که رئیس جمهور آمریکا چندین بار بر آن تاکید کرد. اما این حضور نظامی در مقابل ایران تنها یک نمایش نیست بلکه جزئی از برنامه ترامپ برای فشار آوردن بر ایران است تا ایران رفتارش را تغییر دهد.

 

این مسئول آمریکایی گفت که بنابراین هدف تغییر رفتار ایران از جمله برنامه هسته ای و آن چه وی آن را حمایت ایران از تروریست‌ها می خواند، است.

 

وی گفت: شرکای بین المللی باید به ما بپیوندند تا با ایران به توافق برسیم.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------