آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,جو بایدن

بایدن: نمی‌گذارم ایران به بمب هسته‌ای دست یابد

نامزد حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری در یادداشتی نوشت که پیوند با رژیم صهیونیستی را تعمیق خواهد کرد و به ایران اجازه دستیابی به سلاح هسته‌ای را نخواهد داد.…


افشای هویت اسرائیلی متهم به جاسوسی برای ایران اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,جاسوس
دادگاه رژیم صهیونیستی بعد از گذشت دو هفته از جنجال «جاسوسی»، روز یکشنبه اجازه انتشار مشخصات هویتی یک اسرائیلی متهم به جاسوسی برای ایران را صادر کرد.

به گزارش ایرنابه نقل از روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت، این مرد اسرائیلی ۵۰ ساله اهل شهر طیبه در مجاورت کرانه باختری است. یحیی دو هفته پیش در دادگاه منطقه‌ای لود به اتهام ارتکاب جرائم امنیتی از جمله ایجاد رابطه با ماموران خارجی و تلاش برای خیانت محکوم شد. سرویس امنیت داخلی شین بت مدعی شده که این شهروند اسرائیلی برای جاسوسی و انجام حملات علیه اهداف اسرائیل جذب شده بود.

 

اولین اتهام علیه وی ارتباط فیس بوکی با یک شهروند لبنانی به نام خالد یمانی در سال ۱۹-۲۰۱۸ است که روزنامه صهیونیستی مدعی شده این دو فرد آوریل ۲۰۱۸ (فروردین- اردیبهشت ۹۷) در دانمارک و بار دیگر سپتامبر همان سال (شهریور- مهر ۹۷) در پاریس دیدار کردند و در همان زمان بود که یمانی فعالیت خود برای اطلاعات ایران را برای این شهروند لبنانی افشا کرد.

 

یمانی سپس یک دستگاه رمزگشا در اختیار شهروند اسرائیلی قرار داد و نحوه استفاده آن و ارتباط با رابط‌های ایرانی را آموزش داد، اما فرد متهم به جاسوسی قادر به استفاده از دستگاه نبود. اتهام دوم فرد دستگیر شده، سفر به مجارستان در فوریه ۲۰۲۰ (بهمن- اسفند ۹۸) است، جایی که وی با وساطت یمانی سه ملاقات با دو مامور اطلاعات ایران انجام داد. در جریان این دیدارها، این مرد بر سر برقراری ارتباط محرمانه با استفاده از یک دستگاه رمزگشا توافق کرد. روز ۱۰ و ۱۱ مارس (۲۰ و ۲۱ اسفند ۹۸)، فرد مظنون تلاش کرد تا با استفاده از این دستگاه به اطلاعات ارسالی ماموران اطلاعاتی ایران دست یابد. روز ۱۶ مارس (۲۶ اسفند ۹۸)، یحیی پاسخ آنها را دید اما قادر به رمزگشایی پیام آنها نبود و در همان بحبوحه دستگیر شد.

 

ناظران منطقه‌ای معتقدند که ایران با استفاده از اطلاعات امنیتی و نفوذ در سرزمین‌های اشغالی برای مهار رژیم صهیونیستی و عناصر مخرب وابسته به این رژیم در منطقه موفق عمل کرده است، به‌طوری که شکنندگی دستگاه‌های اطلاعاتی و جاسوسی این رژیم را به نمایش گذاشته و هیبت اسطوره‌ای را که برای آن ساخته بودند، شکسته است. ماجرای دستگیری یکی از وزیران کابینه رژیم صهیونیستی در اسفند سال ۹۷ از جمله مهم‌ترین خبرهایی بود که در سطح جهان سر وصدا به پا کرد. اسرائیلی‌ها، «گونن سگو» وزیر سابق انرژی این رژیم را به جرم جاسوسی برای ایران به ۱۱ سال زندان محکوم کردند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------