آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , خطیب زاده

خطیب زاده: حاکمیت ایران بر جزایر ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک تردید ناپذیر است

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: حق حاکمیت ایران بر جزایر ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک قطعی و تردید ناپذیر است. به گزارش ایسنا، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور…


اسرائیل در سازمان ملل باردگیر خواستار تحریم تسلیحاتی ایران شد اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , اسرائیل
نماینده رژیم صهیونیستی با مطرح کردن ادعاهایی علیه کشورمان خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شد.

 به گزارش ایسنا به  نقل از  روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست، دنی دانون نماینده این رژیم در سازمان ملل در گفت‌وگو با این روزنامه درباره تحریم تسلیحاتی ایران که در ماه اکتبر سال میلادی جاری تاریخش به پایان خواهد رسید، تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران را ضروری‌ترین کاری خواند که باید انجام شود.

 

دانون در ادامه با مطرح کردن ادعاهایی علیه ایران گفت: هر جا که خطری علیه اسرائیل وجود دارد، شما می توانید اثر انگشت ایران را ببینید.

 

وی با بیان این ادعا که ایران سالانه هفت میلیارد دلار برای گسترش تروریسم هزینه می‌کند، گفت: از رهبری آمریکا در تمدید این تحریم قدردانی می کنیم و امیدواریم که کشورهای بیشتری برای پیش‌برد این اقدام در سازمان ملل به ما بپیوندند.

 

او همچنین بر ادعایش افزود: آن ها به برجام پایبند نیستند اما سعی دارند از لغو شدن تحریم ها که به واسطه این توافق ایجاد می شود، بهره مند شوند. فکر می کنم کشورهای دیگر نیز متوجه این خطر شده اند.

 

بر اساس این گزارش، ادعاهای نماینده رژیم صهیونیستی درباره نقش ایران در منطقه در پی این مطرح می شود که در حالی که این رژیم با دنبال کردن اهداف سلطه جویانه اش به بی ثباتی و ناامنی در منطقه دامن می زند، ایران نقشی مهم در مبارزه با تروریسم داعش در منطقه داشته است.

 

درخواست دانون برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در پی این مطرح می شود که دولت آمریکا اخیرا پیش نویس قطعنامه ای مربوط به تمدید این تحریم را به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرده است. این قطعنامه با مخالفت شدید روسیه و چین مواجه شده است که از حق وتوی قطعنامه های شورای امنیت برخوردار هستند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------