آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,عباس عراقچی

جزئیات تبادل زندانیان ایرانی و استرالیایی

معاون سیاسی وزیر خارجه با تشریح جزییات تبادل زندانیان ایرانی و استرالیایی، گفت: افتخار داشتم که از سه هموطن عزیز آزاد شده استقبال کنم و پس از ورود آنها و ابراز اطمینان…


آمریکا: به پیشنهاد روسیه برای امنیت خلیج فارس نیازی نداریم! اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,

 

به گزارش مهر به نقل از آسوشیتدپرس، «کلی کرافت» سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد در جریان نشست شورای امنیت مدعی شد که نیازی به طرح پیشنهاد روسیه برای تامین امنیت خلیج فارس نیست بلکه باید ایران را وادار به اجرای قطعنامه‌های این شورا کرد.

 

این در حالی است که سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، در جریان این نشست که به صورت مجازی برگزار شد، گفت: هدف سند پیشنهادی مسکو ایجاد ساز و کاری برای رسیدن به پاسخی جمعی برای مقابله با تهدیدها و چالش‌ها است.

 

روسیه مرداد سال گذشته، سندی را با عنوان «مفهوم امنیت جمعی در خلیج فارس» به شورای امنیت ارائه داد. اما، کرافت مدعی شد: مادامی که ایران ملزم به رعایت مقررات نشود؛ چنین پیشنهادهایی بی‌فایده است.

 

وی در ادامه اظهارات تکراری و ایران‌هراسانه خود گفت: جامعه بین‌الملل نیازی به ترتیبات امنیتی دیگر برای خلیج فارس ندارد. شورای امنیت همه ابزارهای لازم را برای پاسخگو کردن ایران دارد اما باید شهامت نشان دهد و این کشور را به پاسخگویی وادار کند.

 

کرافت با اشاره به لغو تحریم‌های تسلیحاتی و تهدید آمریکا علیه طرفین معامله با ایران، مدعی شد: آنچه آمریکا را متمایز می‌کند این است که واهمه‌ای ندارد تا در دفاع از آنچه درست می‌داند؛ ایستادگی کند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------