آخرین اخبار سیاست خارجی


آژانس بین‌المللی انرژی اتمی،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

آژانس ‌انرژی اتمی: بازرسان آژانس تجهیزات نظارتی در ایران را سرویس کردند

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر داد که بازرسان آژانس در واپسین روزهای شهریور، تجهیزات نظارتی آژانس در ایران را سرویس کردند. به گزارش فارس، سخنگوی آژانس…

روسیه:تمدید توافق ایران و آژانس، گامی مثبت برای مذاکرات وین است/ نشست خبری گروسی به تعویق افتاداولیانوف,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین اتریش، تمدید احتمالی توافق فنی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی را برای مذاکرات وین سودمند خواند. 

به گزارش مهر، نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین اتریش دستیابی به توافق میان ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی را برای مذاکرات وین سودمند دانست.

 

«میخائیل اولیانوف» در صفحه توئیتر خود نوشت: ما آرزو می‌کنیم که ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی بدون تأخیر در مورد تمدید توافق فنی دوجانبه در مورد راستی آزمایی توافق کنند. این برای همه طرف‌ها از جمله شرکت کنندگان در مذاکرات وین در مورد برجام مفید خواهد بود.

 

این در حالیست که پیشتر برخی منابع آگاه اعلام کرده بودند که احتمال تمدید مشروط توافق ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به مدت یک ماه وجود دارد.

 

توافق موقت و سه ماهه جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز ۳۱ اردیبهشت به پایان رسید.

 

طبق این توافق، بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همچنان دسترسی به سایت‌های مهم هسته‌ای ایران را حفظ خواهند کرد اما پس از منقضی شدن توافق، در صورت عدم لغو تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی، مقام‌های ایران بر اساس ضرب‌الاجل تعیین شده، دسترسی بازرسان را به سایت‌های مهم هسته‌ای قطع خواهند کرد و اطلاعاتی که در دوربین‌های آژانس ضبط شده و ایران آن را محفوظ نگه داشته، از بین خواهند برد.

 

نشست خبری گروسی به تعویق افتاد

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی طی در حساب توئیتری خود از تعویق نشست خبری مدیرکل این نهاد، به دلیل ادامه رایزنی با مقام‌های ایرانی خبر داد.

 

اولیانوف,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

به گزارش ایلنا، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی طی در حساب توئیتری خود از تعویق نشست خبری «رافائل گروسی» مدیرکل این نهاد، به دلیل ادامه رایزنی با مقام‌های ایرانی خبر داد.

 

 بنا بر اعلام آژانس، این نشست قرار است صبح امروز  -دوشنبه- برگزار شود.

 

گروسی  قرار بود ساعت ۱۴ روز یکشنبه به وقت محلی، در نشستی خبری درباره آخرین تحولات نظارت و راستی‌آزمایی برنامه هسته‌ای ایران صحبت کند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------