آخرین اخبار سیاست خارجی


وزیران خارجه ایران و قطر,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

۲ تماس تلفنی وزیران خارجه ایران و قطر در یک شب

ایران از جمله موضوعات دیدار اعلام شده است. ایران و آمریکا به تازگی به مذاکرات مستقیم هسته ای چراغ سبز نشان داده اند. وزیران خارجه ایران و قطر دیشب ۲ مرتبه باهم تماس…

آمریکا: سخن گفتن درباره تاثیر انتخابات ایران بر مذاکرات هسته‌ای زود است| مذاکرات نمی‌تواند بدون محدودیت زمانی ادامه داشته باشدمذاکرات ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
مشاور امنیت ملی آمریکا مدعی شد که همچنان برای گفتن اینکه تعیین رئیس‌جمهور جدید در ایران تاثیر مثبت یا منفی بر گفت‌وگوهای هسته‌ای خواهد گذاشت، زود است. 

  به گزارش ایسنا، به نقل از پولیتیکو، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا در گفت‌وگویی با برنامه "این هفته" شبکه ای بی سی با تاکید بر مشخص نبودن تاثیر انتخابات ریاست جمهوری ایران بر روی مذاکرات هسته‌ای اظهار کرد: گمانه‌زنی درخصوص متغیرهای داخلی ایران درخصوص چنین مسئله‌ای دشوار است. تصمیم نهایی درخصوص احتمال بازگشت به توافق را رهبر ایران می‌گیرد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسئله رفع تحریم‌های ضدایرانی عنوان کرد: این سوال که کدام تحریم‌ها رفع خواهند شد، موضوعی است که در گفت‌وگوهای وین در حال بحث است. ایالات متحده حق اعمال تحریم به دلایلی جز پرونده هسته‌ای را دارد و می‌تواند به خاطر مسائل مرتبط با تروریسم، حقوق بشر و پیشرفت‌های موشکی تحریم اعمال کند. خواهیم دید که مذاکرات در وین چگونه پیش خواهند رفت.

 

 منابع غربی:مذاکرات وین نمی‌تواند بدون محدودیت زمانی ادامه داشته باشد

 

منابع غربی با اشاره به مذاکرات طرف‌های برجام در وین برای احیای توافق هسته‌ای، اعلام کردند که این گفت‌وگوها نمی‌تواند بدون محدودیت ادامه داشته باشد.

مذاکرات وین,دور جدید مذاکرات وین

 

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، منابع غربی با اشاره به مذاکرات طرف‌های برجام در وین برای احیای توافق هسته‌ای، اعلام کردند که این گفت‌وگوها نمی‌تواند بدون محدودیت ادامه داشته باشد.

 

در این گزارش آمده است که برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران، وقفه‌ای در روند گفت‌وگوهای وین ایجاد کرده است و این امر باعث هشدار برخی کشورهای غربی در خصوص از دست رفتن زمان شده است.

 

پیش از این برخی دیپلمات‌ها اعلام کرده بودند که مذاکرات وارد برهه‌ای حساس شده است و هیأت‌ها برای مشورت به پایتخت‌های خود بازگشته‌اند.

 

رویترز به نقل از دو منبع گاه غربی اعلام کرده است که این وقفه ممکن است تا ۱۰ روز نیز ادامه داشته باشد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------