آخرین اخبار سیاست خارجی


بنت ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

بنت: جنگ علیه ایران ادامه خواهد داشت/هماهنگی با روسیه ادامه خواهد داشت

نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد تا زمانی که وی در قدرت است اجازه تشکیل کشور فلسطین را نخواهد داد. به گزارش ایسنا ؛ نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه با…

آمریکا: دور هفتم مذاکرات وین طی روزهای آینده آغاز می‌شود | تلاش برای توافق نهایی تا قبل از ۲۴ تیر مذاکرات وین,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
وزارت خارجه آمریکا از برگزاری دور هفتم مذاکرات طرف‌های برجام در وین، طی روزهای آینده خبر داد. 

 به گزارش ایلنا، این وزارتخانه اعلام کرده است که مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا در خصوص احیای توافق هسته‌ای به زودی آغاز می‌شود و واشنگتن در این گفت‌وگوها مشارکتی فعالانه خواهد داشت.

 

تلاش مذاکره‌کنندگان برجامی برای توافق نهایی تا قبل از ۲۴ تیر

یک کارشناس مسائل بین‌الملل با تاکید بر این که مذاکرات برجامی و هر چه که به توافق رسید باید مورد حمایت قرار گیرد، گفت: به نظر می‌رسد مذاکره‌کنندگان در تلاش هستند که قبل از ۲۴ تیر ماه یعنی زمان توافق برجام آن را به نتیجه برسانند و دو طرف هم تمایل دارند تا زودتر به نتیجه برسد. 

 

حسن بهشتی پور در گفت‌وگو با ایسنا در ارزیابی خود نسبت به روند مذاکرات برجامی در وین گفت: واقعیت این است که مدتهاست در کلیات به توافق رسیدند تقریبا از جلسه سوم به بعد جزییات طول کشیده که اکنون هم هیات های مذاکره کننده به پایتختهای خود برگشته تا بررسی های بیشتر را انجام دهند.

 

وی معتقد است: دو طرف باید امتیاز دهند و از بخشی از خواسته های خود بگذرند تا به توافق برسند.

 

این کارشناس مسائل بین الملل خاطر نشان کرد: این که نتیجه این مذاکرات در کدام دولت نهایی شود تفاوتی نمی کند چون این مساله و تصمیم گیری در مورد آن در سطح شورای عالی امنیت ملی و مقامات عالی باید انجام شود.

 

بهشتی پوردر ادامه یکی از دلایل طولانی شدن مذاکرات را غیر مستقیم بودن آن دانست که ایران ابتدا با ۱+۴ باید گفت‌وگو کند بعد آنها نتایج صحبتها را به آمریکا اطلاع دهند، معتقد است:  اگر روش مستقیم انتخاب می شد شاید زودتر به نتیجه می رسید.

 

وی خاطر نشان کرد: به نظر می رسد مذاکره‌کنندگان در تلاش هستند تا قبل از ۲۴ تیر ماه یعنی زمان توافق برجام مذاکرات را به نتیجه برسانند و دو طرف هم تمایل دارند که این کار زودتر به نتیجه برسد زیرا از سوی دیگر تمدید توافق ایران با آژانس هم به پایان می رسد.

 

این کارشناس مسائل بین الملل همچنین بیان کرد: برجام مهمترین مساله سیاست خارجی ما بود اما به کف خیابان آمد و به وسیله افراد مختلف در مورد آن بحث شد در حالی که مسائل سیاست خارجی ابتدا باید در سطح کارشناسی  مورد بررسی قرار گیرد و در سطح مسئولین هم تصمیم گیری و تصمیم سازی شود نه این که عده ای آن را وجه المصالحه کارهای جناحی قرار دهند.

 

وی تصریح کرد: با توجه به فضای جدیدی که در کشور حاکم شده باید هر چه توافق شد ۸۰ میلیون نفر جمعیت کشور از آن حمایت کنند. نه این که بخواهیم آن را برای تصفیه حسابهای جناحی قرار دهیم. باید به منافع ملی توجه کنیم.

 

وی در پایان اظهار کرد: بار اصلی تحریم ها را مردم عادی تحمل می کنند. و هر چه زودتر تحریم ها برداشته شود خدمت بزرگی است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------