آخرین اخبار سیاست خارجی


پوتین و رئیسی،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

پوتین به رئیسی: ایران عضو سازمان شانگهای نیست؛ عضو ناظر است!

دیده بان ایران نوشت: ۲۶ شهریور ماه گذشته بود که رسانه های رسمی و دولتی با انتشار خبر پیوستن ایران به سازمان شانگهای از موفقیت مهم دولت جدید ابراهیم رئیسی خبر دادند. به…

ریولین: خروج آمریکا از منطقه کشورهای عربی را به ایران نزدیک می‌کند/درخواست محاکمه یوسی کوهن به دلیل درز اطلاعات درخصوص ایرانمحاکمه رئیس پیشین موساد,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
رئیس رژیم صهیونیستی به رئیس جمهور آمریکا تاکید کرده است که خروج آمریکا از منطقه منجر به نزدیک شدن کشورهای عربی به ایران می شود. 

به گزارش ایسنا ، پایگاه خبری عرب ۴۸ به نقل از روزنامه صهیونیستی هاآرتص اعلام کرد که روون ریولین، رئیس رژیم صهیونیستی در دیدار اخیر خود با جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا نسبت به خروج آمریکا از منطقه هشدار داده و گفته است که این مساله منجر به نزدیک شدن کشورهای عربی به ایران می شود.

 

یک منبع سیاسی به این روزنامه عبری تاکید کرده است: ریولین اطلاعاتی درخصوص تماس های ایران با برخی کشورهای عربی خلیج(فارس) به بایدن داده است و گفته است که قطر از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران حمایت مالی می کند.

 

درخواست محاکمه یوسی کوهن به دلیل درز اطلاعات درخصوص ایران

برخی مسئولان رژیم صهیونیستی خواستار محاکمه رئیس پیشین موساد به دلیل افشای اطلاعات در خصوص ایران شدند. 
محاکمه رئیس پیشین موساد,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، رسانه های صهیونیستی اعلام کردند که برخی مسئولان اسرائیلی خواستار محاکمه یوسی کوهن، رئیس پیشین موساد به دلیل درز اطلاعات در خصوص ایران شدند.

 

روزنامه عبری معاریو در گزارشی نوشت که یوسی لانغوتسکی، یکی از مسئولان بخش اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی (آمان) و همکار وی جونی آرنون از آفیخای ماندلبلیت ، مشاور قضایی دولت این رژیم در خواست کردند که یک تحقیقات رسمی در این رابطه با یوسی کوهن انجام دهند.

 

این روزنامه اعلام کرد که کوهن اطلاعات مهم و محرمانه در رابطه با ایران منتشر کرده است و باید بازجویی شود و این اطلاعات مبنی بر نقش رژیم صهیونیستی در انجام عملیات محرمانه و سری در داخل ایران است.

 

بر اساس این گزارش، شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی دهم همین ماه میلادی گفت وگویی طولانی با یوسی کوهن، رئیس پیشین موساد انجام داد و وی مدعی شد که در ۳۱ ژانویه ۲۰۱۸ طی یک عملیات سری آرشیو هسته ای ایران به سرقت رفت.

 

وی تاکید کرد: در این عملیات محرمانه اسرائیل، تقریبا ۲۰ مزدور مشارکت داشتند و نمی توان گفت که همه آن ها اسرائیلی هستند و به محض نفوذ در ساختمان آرشیو هسته ای در تهران  و حتی قبل از اینکه این مزدوران از مقر عملیات در ایران خارج شوند، اطلاعات هسته ای به تل آویو رسید.

 

کوهن ادعا کرده است که عملیات سرقت آرشیو هسته ای ایران دو سال قبل از تاریخ سرقت برنامه ریزی شده بود و ماموران موساد در یکی از کشورها مقری ساخته بودند تا چگونگی سرقت و نفوذ در این ساختمان که در اطراف تهران است  را آموزش ببینند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------