آخرین اخبار سیاست خارجی


مذاکرات وین،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

وقفه چند روزه در مذاکرات وین/ امیرعبداللهیان: هیچ گفتگوی مستقیمی میان ایران و آمریکا انجام نشده است

بر اساس توافق صورت گرفته بین طرفین، مذاکرات رفع تحریم در وین از فردا (شنبه) به مدت چند روز متوقف خواهد شد. به گزارش ایرنا، این مطلب را یک منبع مطلع به خبرنگاران ایرانی…

درخواست۲۵ نماینده کنگره آمریکا برای جلوگیری ازرفع تحریم های ایران مذاکرات وین,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
همزمان با برگزاری مذاکرات وین برای برچیدن تحریم ها علیه ایران، ۲۵ نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا در نامه ای به جو بایدن نوشتند که نسبت به جلوگیری از رفع تحریم های ایران متعهد هستند. 

به گزارش  مهر به نقل از نشنال، ۲۵ نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا در نامه‌ای به جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اعلام کردند که برای جلوگیری از لغو تحریم‌های ایران متعهد هستند.

 

در این نامه، کاخ سفید به پنهان کردن اطلاعات از کنگره و نادیده گرفتن درخواست‌ها برای ارائه جزئیات درباره ماهیت مذاکرات با ایران متهم شده است.

 

در این نامه آمده است: علیرغم بیش از ۱۲ نامه اعضای کمیته مطالعات جمهوریخواهان که خواستار دریافت اطلاعاتی درباره چگونگی اجرای تحریم‌های ایران شده بودند، دولت شما همچنان کنگره را در مورد برنامه‌هایش برای تضعیف اجرای تحریم‌ها و کاهش تحریم‌ها علیه ایران در تاریکی رها کرده است.

 

این کمیته بیش از ۱۵۰ عضو جمهوریخواه دارد و از سیاست‌های محافظه کارانه در زمینه مسائل دفاعی و سیاست خارجی حمایت می‌کند.

 

در این نامه، امضا کنندگان بار دیگر بر قدرت کنگره برای اعمال تحریم‌ها علیه ایران تاکید می‌کنند.

 

این نامه می‌افزاید: ما برای یادآوری به شما می‌نویسیم که قدرت تنظیم تجارت با کشورهای خارجی و در نتیجه توانایی اعمال تحریم‌های اقتصادی در اختیار کنگره است.

 

امضاءکنندگان جمهوریخواه این نامه گفتند که در صورت کسب اکثریت مجلس نمایندگان در انتخابات میان دوره‌ای سال آینده، از رفع تحریم‌ها علیه ایران جلوگیری به عمل خواهند آورد.

 

این در حالی است که مذاکرات وین از روز دوشنبه در پایتخت اتریش آغاز شده و ایران اعلام کرده که هدف از این مذاکرات، برچیدن تحریم‌ها است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------