قصاص و 80 سال حبس مجازات سارقان جنایتکارسارقان جنایتکار،اخبار حوادث،خبرهای حوادث
3 سارق که هنگام سرقت از ساختمان مخزن آب شرکت آبفای پاکدشت نگهبان را با شلیک گلوله به قتل رسانده بودند، در دادگاه کیفری یک استان تهران به قصاص و 80 سال حبس محکوم شدند.

به گزارش ایران، رسیدگی به این پرونده از دی سال ۱۴۰۱ آغاز شد. در بررسی‌های اولیه تیم جنایی مشخص شد 3 سارق موتورسوار وقتی قصد داشتند از روی دیوار وارد شرکت شوند، با نگهبان 35 ساله مواجه شده و او را با شلیک گلوله از پا درآوردند سپس با برداشتن کلیدها از داخل اتاق نگهبانی تعدادی لوله سرقت کرده و متواری شدند.

 

در حالی که پلیس به دنبال ردی از سارقان بود، هر 3 نفر هنگام سرقت از محل دیگری بازداشت شدند و در بازجویی‌های فنی اعتراف کردند که چند روز قبل، از شرکت آبفای پاکدشت هم سرقت کرده‌اند.

 

سارقان با نام‌های شاهرخ، شهرام و شاهین پس از دستگیری به جرم خود اعتراف کردند.

 

با تکمیل تحقیقات، پرونده برای رسیدگی به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد و متهمان پای میز محاکمه ایستادند.

 

در دادگاه چه گذشت

در ابتدای جلسه پدر مقتول به‌عنوان اولیای‌دم درخواست قصاص کرد.

 

پس از آن نماینده شرکت آبفا به جایگاه رفت و ضمن اشاره به اهمیت مخزن آب رباط‌کریم و ارتباط مستقیم آن با جان شهروندان برای سارقان جنایتکار خواستار اشد مجازات شد.

 

وقتی شهرام به جایگاه رفت، گفت: ما سارق هستیم و آن روز هم هدف‌‌مان سرقت لوله‌های آب بود. بعد از ورود به شرکت، من و شاهین لوله‌ها را جمع می‌کردیم که صدای شلیک گلوله را شنیدیم. قصدی برای کشتن نگهبان نداشتیم اما متوجه شدیم شاهرخ به نگهبان شلیک کرده است.

 

قاضی از متهم پرسید: در بازجویی‌ها اعتراف کرده بودی پس از ورود به ساختمان با نگهبان مواجه شدیم و چون او حاضر به همکاری نشد و مقاومت کرد به ناچار او را با گلوله زدیم و کلیدها را برداشتیم و سرقت کردیم. اظهارات خودت را که قبول داری؟

 

شهرام جواب داد: نه. من دخالتی در قتل نداشتم. شاهرخ به قتل اعتراف کرده و مشخص شده است که من و شاهین نقشی در قتل حمید نداشتیم.

 

پس از آن شاهین به جایگاه رفت و اظهارات شهرام را تأیید کرد و گفت: اسلحه مال من بود اما نمی‌دانستم شاهرخ آن را با خودش به محل سرقت آورده است.

 

قاضی پرسید: تو هم در بازجویی‌ها اعتراف کرده بودی که چند روز پیش از جنایت در اطراف شرکت باغی اجاره کرده بودید تا شرکت را زیر نظر بگیرید.

 

شاهین گفت: بله، اما اصلاً متوجه حضور نگهبان نشده بودیم و نمی‌دانستیم شب‌ها هم نگهبان دارد.

 

سپس شاهرخ به جایگاه رفت و گفت: من نگهبان را با تیر زدم، اما قصد نداشتم او را بکشم. فقط یک تیر شلیک کردم و در آن چند دقیقه‌ای که سرقت می‌کردیم او زنده بود و فکر می‌کردم زنده می‌ماند.

 

با پایان دفاعیات متهمان، قضات وارد شور شدند و شاهرخ را به خاطر قتل به قصاص، به جرم سرقت به 20 سال حبس و به خاطر نگهداری سلاح و مهمات به 10 سال حبس محکوم کردند.

 

شاهین نیز به جرم سرقت به 20 سال حبس و به خاطر نگهداری از سلاح و مهمات جنگی به 10 سال حبس محکوم شد. همچنین قضات دادگاه شهرام را به خاطر مشارکت در سرقت مسلحانه به 20 سال حبس محکوم کردند.

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------