آخرین اخبار حوادث

Default Image

مرد رمال عروس17ساله را به قتل شوهر پولدارش تحریک کرد تا اموال او را تصاحب کند

11 آبان سال گذشته، مرگ مرموز مرد جوانی در حمام خانه‌اش به تیم جنایی اعلام شد. زمانی که تیم جنایی قدم در حمام خانه محل حادثه…

قاتلان رپر معروف دستگیر شدنداخبار،اخبار جدید،اخبار روز
اعضای باند جنایتکار که رپر معروف آفریقای جنوبی را به قتل رسانده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش همشهری به نقل از دیلی پست، در ۱۰ فوریه ۲۰۲۳، وقتی کایرنان جرید فوربس، معروف به «آکا»، رپر معروف اهل آفریقای جنوبی، به همراه دوستش تبلو از رستورانی در شهر بندری دوربان خارج شد، هدف گلوله‌های افراد ناشناس قرار گرفت و به قتل رسید.

 

آکا که علاوه بر خوانندگی، تهیه‌کننده و تاجری مشهور بود، در کیپ‌تاون به دنیا آمده و در ژوهانسبورگ بزرگ شده بود. این خواننده مشهور در سال ۲۰۱۱ با انتشار یک تک‌آهنگ، بسیار محبوب و به سرعت به یکی از موفق‌ترین هنرمندان در آفریقای جنوبی تبدیل شد.

 

او در ادامه به موفقیت‌های چشمگیری در موسیقی دست یافت و به ‌خاطر فعالیت‌های هنری‌اش، جوایز متعددی را به ‌دست آورد. با حساسیتی که قتل آکا داشت و فشاری که از سوی طرفداران و جامعه موسیقی به پلیس آفریقای جنوبی وارد ‌شد، تحقیقات گسترده‌ای برای شناسایی و دستگیری قاتلان صورت گرفت. طرفداران آکا مرگ او را پایان دوره‌ای طلایی در موسیقی آفریقای جنوبی عنوان کردند و به همین دلیل پلیس را تحت فشار قرار دادند.

پلیس در جریان تحقیقات گسترده‌ای که انجام داد، هویت قاتلان را شناسایی کرد، اما متوجه شد که این افراد از کشور گریخته‌اند. به این ترتیب تحقیقات در بیرون از مرزهای آفریقای جنوبی ادامه پیدا کرد. در نهایت کارآگاهان پلیس سرنخ‌هایی به‌ دست آوردند که نشان می‌داد مظنونان به کشور کوچک «اسواتینی» گریخته‌اند.

 

به این ترتیب پلیس آفریقای جنوبی با همکاری اینترپل توانست مخفیگاه آنان را شناسایی و شنبه گذشته آنها را در مخفیگاهشان در اسواتینی دستگیر کند. روز سه‌شنبه، کمیسر پلیس آفریقای جنوبی گفت: این قتل، یک قتل برنامه‌ریزی شده بود. آکا پس از خروج از فرودگاه تحت نظر بوده و در نهایت هنگام بیرون آمدن از رستوران ترور شده است. اعضای باند ۶ نفره که در قتل خواننده رپ آفریقای جنوبی شرکت داشتند، شامل سرکرده گروه،2 تیرانداز و ۳ نفر مسئول سازماندهی سلاح گرم و وسایل نقلیه بودند.

 

مظنونان روز پنجشنبه در دادگاه حاضر خواهند شد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------