گره کوردرسقوط مرگبارتازه عروس اخبار حوادث,خبرهای حوادث ,حوادث روز

 

تازه داماد تحصیلکرده که در پی حادثه سقوط مرگبار همسرش از تراس خانه بازداشت شده، در دادگاه خودش را بی گناه خواند.  او اصرار دارد همسرش بعد از درگذشت پدرش به افسردگی مبتلا بود و به همین دلیل به استقبال مرگ رفت.

 

مرگ تازه عروس

چهاردهم خرداد ماه امسال  به  پلیس پردیس خبر رسید یک تازه عروس  ۲۲ ساله به نام میترا از طبقه چهارم ساختمان شان  در فاز سه پردیس به پایین سقوط کرده و جان سپرده است. پلیس به این ساختمان رفت و پیگیر ماجرا شد و همزمان جسد خونین زن جوان با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد.شواهد نشان می‌داد میترا و همسرش پرویز که یک سال قبل ازدواج کرده بودند، با این که  به تازگی به این خانه اسباب کشی کرده بودند اما رفتارشان طوری بوده است که  همسایه ها چندین بار صدای جر و بحث آن ها را با هم شنیده بودند.

 

اختلاف های دنباله دار

 با افشای درگیری های دنباله دار این زوج پلیس به تحقیق از پرویز پرداخت .وی گفت:  من و میترا یک سال بود  ازدواج کرده بودیم اما با هم اختلاف داشتیم و به همین دلیل هم تصمیم گرفته بودیم بچه دار نشویم .میترا زن عصبی بود و  همیشه ناسزا می‌گفت و چند بار با او درگیر شده بودم. آخرین بار وقتی دعوای ما بالا گرفت، من به صورتش سیلی زدم و گلدانی را که روی میز بود برداشتم و به سمت او پرت کردم .همان موقع میترا به سمت بالکن اتاق رفت و خودش را از بالکن به پایین آویزان کرد . وی ادامه داد : من که از دیدن این صحنه شوکه شده بودم چند لحظه مکث کردم. بعد بلافاصله به سمت او دویدم تا دست هایش را بگیرم و او را به داخل ساختمان بکشانم اما همان لحظه دست های میترا رها شد و به پایین سقوط کرد .

 

شکایت از تازه داماد

در حالی که پرویز مدعی بود در ماجرای کشته شدن همسرش  نقشی نداشته، مادر میترا از دامادش شکایت کرد و گفت که پرویز با دخترش اختلاف های شدیدی داشته و به همین دلیل  وقتی متوجه شده میترا قصد خودکشی دارد به او کمک نکرده است .

 

با این شکایت و اعلام نظر پزشکی قانونی بازپرس رسیدگی  کننده به پرونده اعلام کرد : پرویز  متهم به ترک فعل است و به نظر می رسد  وی برای نجات همسرش کاری انجام نداده و فقط نظاره گر بوده است .او وقتی دیده زن جوان از بالکن طبقه چهارم به پایین آویزان است به کمک او نرفته است،  منتظر مانده  تا دست هایش خسته شود و به پایین سقوط کند . با این اظهارنظر  پرویز بازداشت شد  اما خودش را بی گناه خواند و گفت: من هیچ وقت فکر نمی کردم همسرم دست به چنین کاری بزند. وقتی دیدم  او خودش را از بالکن خانه به بیرون آویزان کرده است  شوکه شدم .به همین دلیل هم چند لحظه ای صبر کردم اما به محض این که خواستم به او کمک کنم و او را به داخل ساختمان بکشانم دست هایش  رها شد و به پایین سقوط کرد.

 

در دادگاه

در حالی که تازه داماد  منکر دست داشتن در مرگ همسرش بود، در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.  در ابتدای جلسه مادر میترا گفت: دخترم خودکشی نکرده و همسرش او را به پایین ساختمان پرتاب کرده است. من برای دامادم حکم قصاص می خواهم. سپس پرویز در جایگاه متهم ایستاد و گفت: من مدرس زبان انگلیسی بودم که به خواستگاری میترا رفتم و با او ازدواج کردم.

 

بعد از ازدواج به خدمت سربازی رفتم و در یک موسسه زبان هم تدریس می کردم. من و همسرم هیچ اختلافی با هم نداشتیم تا این که پدر میترا فوت کرد. همسرم بعد از فوت پدرش به افسردگی مبتلا شد و مدام گریه می کرد.  وی در تشریح جزئیات روز حادثه گفت: آخرین روز ماه مبارک رمضان بود و من روزه گرفته بودم.وقتی بیدار شدم مادرم با من تماس گرفت تا به خانه اش بروم و آش نذری بیاورم. میترا در حال مرتب کردن خانه بود که یک باره مانتو و شلوار پوشید. من فکر کردم قصد دارد همراه من به خانه مادرم بیاید.

 

اما به سمت تراس رفت و گفت که از این زندگی خسته شده و قصد دارد پیش پدرش برود. وی ادامه داد: من که شوکه شده بودم از او خواستم آرام باشد. اما او به سمت نرده های  تراس دوید. من  در اوج عصبانیت گلدانی را به دیوار کوبیدم تا او بترسد و به داخل خانه بیاید .میترا قسمم داد تا آرام شوم و به داخل اتاق بروم. در لحظه ای که به داخل اتاق رفته بودم صدای جیغ همسرم را شنیدم و دیدم او از نرده تراس به پایین آویزان شده است. سعی کردم او را به بالا بکشم اما  او تقلا کرد. چون یک ماه روزه گرفته و  ضعیف شده بودم نتوانستم همسرم را نجات دهم. این متهم گفت: من حدود پنج دقیقه برای کمک به میترا تلاش کردم اما او به پایین سقوط کرد. همسایه ها شاهد تلاش من بودند. من میترا را دوست داشتم و دلیلی برای کشتن او نداشتم. همسرم به خاطر ابتلا به افسردگی خودش را کشت. من قبلا تحت فشار روانی به قتل همسرم اعتراف کرده بودم.

 

اظهارات شاهدان

سپس سه نفر از همسایه ها که شاهد ماجرا بودند یک  به یک در جایگاه ویژه ایستادند تا به سوالات قضات پاسخ دهند. یکی از آن ها گفت: من وقتی صدای جیغ زن همسایه را شنیدم از خانه بیرون رفتم و  زن جوان را دیدم که از بالکن به پایین آویزان بود. همسرش تقلا می کرد تا او را نجات دهد اما زن جوان به یک باره به پایین سقوط کرد. دو  شاهد دیگر نیز گفتند میترا بعد از فوت پدرش به افسردگی مبتلا  شده بود و بیشتر اوقات را گریه می کرد.  با پایان اظهارات این سه شاهد قضات وارد شور شدند تا برای تازه داماد حکم صادر کنند.

 

 

  خراسان  

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی