X

فریب بزرگ با رویای زندگی در فرانسه و کانادا اخبار حوادث,خبرهای حوادث ,حوادث روز
مرد جوان با وعده اقامت سرمایه گذاری در کشورهای فرانسه و کانادا از خانواده همسر سابقش و دو مرد  غریبه کلاهبرداری میلیونی کرد. 

وی همچنین متهم است خواهر یکی از طعمه‌هایش را نیز  با حرف‌هایش فریب داده و به تله شیطانی اش انداخته است.  رسیدگی به این پرونده از سه ماه قبل به دنبال شکایت  دختر جوانی به نام شیما آغاز شد .وی که همراه برادرش به پلیس آگاهی رفته بود از مرد جوانی به نام سپهر که دوست صمیمی برادرش بود شکایت کرد . شیما به ماموران پلیس گفت:  برادرم مدتی قبل با سپهر آشنا شد .

 

سپهر که مدعی بود صراف  است می گفت  می تواند برای خانواده ما اقامت سرمایه گذاری در کشور کانادا را  بگیرد. او با حرف‌هایش خانواده ما را فریب داد و به خانه مان رفت و آمد پیدا کرد .او ۱۵۰ میلیون تومان از برادرم پول کلاهبرداری کرد و  با حرف هایش مرا فریب داد و یک روز مرا به تله  شیطانی  اش انداخت و آزارم داد. وی ادامه داد:  من ماجرا را به برادرم گفتم . آن جا بود که برادرم با سپهر تماس گرفت اما او مدعی شد من دروغ می‌گویم و مرا آزار نداده است .از آن روز به بعد سپهر ناپدید شد و دیگر از او خبری نداشتیم تا این که تصمیم گرفتیم از پلیس کمک بگیریم.

 

به دنبال این شکایت ردیابی سپهر آغاز شد و پلیس توانست رد وی را پیدا کند. با دستگیری مرد جوان روشن شد وی  در سال ۹۲ نیز از خانواده همسر سابقش  حدود یک میلیارد تومان کلاهبرداری کرده و تحت تعقیب پلیس بوده است.

 

در حالی که تحقیقات در این زمینه آغاز شده بود شکایت مشابه  دیگری نیز به پلیس گزارش شد و شمار شاکیان کلاهبرداری به چهار نفر رسید.

 

 در حالی که سپهر منکر کلاهبرداری و آزار دختر جوان بود دیروز در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

 

 در ابتدای جلسه یکی از اعضای خانواده همسر  سابق سپهر در جایگاه ویژه ایستاد و گفت : سپهر در سال ۹۱ با  خواهرم ازدواج کرد .او می گفت صراف است و می‌تواند برای ما اقامت کشور فرانسه یا کانادا را بگیرد. یک سال پس از ازدواج آن ها  در حالی که  او اعتماد ما را جلب کرده بود ۷۶۰ میلیون تومان از من و ۲۵۰ میلیون تومان از یکی از بستگان ما کلاهبرداری کرد  و رفت. خواهرم که متوجه این ماجرا شده بود از او جدا شد و ما  نتوانستیم ردی از او پیدا کنیم .ما در این سال ها دنبال نشانی از او بودیم تا این که متوجه شدیم پس از شش سال پلیس او را  دستگیر  کرده و او  از دو نفر دیگر نیز به همین طریق کلاهبرداری کرده است .

 

دومین شاکی که برادر شیما بود گفت: سپهر با وعده اقامت کشور کانادا ۱۵۰ میلیون تومان از ما کلاهبرداری کرد. او همچنین خواهرم را فریب و او  را آزار داد به همین دلیل از او  شاکی هستم .

 

سومین شاکی نیز گفت : صراف قلابی از ما  ۱۰۰ میلیون تومان کلاهبرداری کرده است  که از  او شکایت دارم.

 

وقتی سپهر که با قرار وثیقه آزاد بود  در جایگاه ویژه ایستاد ،منکرآزار دختر جوان و کلاهبرداری های میلیونی شد.

 

 وی گفت : شیما و  خانواده‌اش وقتی فهمیدند من فراری هستم  به دروغ ماجرای آزار و اذیت شیما را مطرح کردند. من  هیچ رابطه ای با شیما  نداشتم و او را  آزار نداده ام. وی از شاکیان مهلت یک ماهه گرفت تا در این فرصت بتواند پول‌هایشان را به آن ها برگرداند. پدر و مادر سپهر به شاکیان قول دادند  در پرداخت پول به آن ها کمک کنند .

 

بدین ترتیب؛ ادامه جلسه به یک ماه بعد  موکول شد.

 

  خراسان 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی