X

راز 14 ساله یک پرونده کورهمزمان با مرگ تنها مظنون پرونده ناپدید شدن مرد میانسال راز این ماجرا بعد از 14 سال همچنان ناگشوده ماند.

به‌گزارش ایران ، 15 اسفند سال 84 مرد میانسالی خانه‌اش را برای رفتن به محل کارش ترک کرد. اما دیگر از او خبری نشد. ناپدید شدن مرد میانسال که مهدی نام داشت باعث شد تا خانواده‌اش بعد از 24 ساعت راهی دادسرا شوند و از مقام قضایی و پلیس کمک بخواهند تا او را پیدا کنند. یکی از اعضای خانواده مهدی در تحقیقات گفت: پدرمان شغل آزاد دارد و روزی که ناپدید شد مثل همیشه سوار بر خودرو پژو 405 خود خانه را برای رفتن به محل کار ترک کرد. این آخرین باری بود که او را دیدیم.

 

پیدا شدن خودرو

با شکایت خانواده مرد 57 ساله، تحقیقات به دستور بازپرس وقت دادسرای امور جنایی تهران آغاز شد. شماره پلاک خودرو به تمامی واحدهای گشت اعلام شد و بررسی‌ها برای یافتن مرد میانسال ادامه یافت. اما هیچ رد و سرنخی از مهدی به‌دست نیامد. تا اینکه چند ماه بعد، مأموران پلیس در یکی از شهرهای غربی کشور اعلام کردند که خودرو پژو در اختیار مردی به‌نام سیروس است.

 

بلافاصله مأموران پلیس آگاهی پایتخت وارد عمل شدند و سیروس را بازداشت کردند. مرد میانسال در تحقیقات گفت: من معمار هستم و بواسطه کارم، کارگرهای زیادی دارم. حکیم یکی از کارگرهایم بود، او چند وقت قبل این خودرو پژو 405 را به من فروخت. مدتی هم در ساختمان نیمه‌سازی که معماری آن را من انجام می‌دادم کار کرد و بعد هم تسویه حساب کرد و رفت. دیگر از حکیم خبری ندارم و نمی‌دانم کجاست.

 

فرار به عراق

در ادامه بررسی‌ها کارآگاهان دریافتند که سیروس در این ماجرا نقشی ندارد و با اثبات بی‌گناهی اش آزاد شد و بررسی‌ها برای دستگیری حکیم ادامه یافت.

 

اما پس از شناسایی هویت کامل حکیم، زمانی که مأموران راهی خانه او شدند، دریافتند که مرد جوان به‌صورت قاچاقی از کشور خارج شده و به عراق رفته است.

 

با فرار حکیم، این احتمال که مرد جوان در ناپدید شدن مهدی نقش داشته است پر رنگ شد. باتوجه به اینکه هیچ رد و سرنخی نیز از مهدی به‌دست نیامد، فرضیه قتل او مطرح شد.

 

مرگ تنها مظنون

با گذشت 14 سال ازناپدید شدن حکیم، چند روز قبل کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت دریافتند که حکیم به ایران برگشته و در رباط کریم زندگی می‌کند. بلافاصله مأموران ضمن کسب دستور از بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی پایتخت راهی خانه حکیم در رباط کریم شدند. اما مأموران دریافتند که وی 24 ساعت قبل، سکته کرده و پس از انتقال به یکی از مراکز درمانی تسلیم مرگ شده است. با مرگ تنها مظنون پرونده، این شاخه از تحقیقات نیز با بن‌بست مواجه شد. بازپرس غلامی از شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران دستور ادامه تحقیقات در این خصوص را صادر کرد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی