آخرین اخبار حوادث


اخبار,اخبار حوادث

عامل اصلی حمله به رستورانی در سرخرود محمودآباد دستگیر شد

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری مازندران از دستگیری عامل اصلی درگیری و تخریب خودروهای پارک شده مردم مقابل رستورانی در شهر…


دزدان حرفه‌ای صندوق عقب خودروها را خالی می‌کردنددو سارق که به صندوق عقب خودروها دستبرد می‌زدند، بعد از دستگیری به 150 فقره سرقت اعتراف کردند.

به گزارش شرق، یکی از شهروندان اواخر آذر سال گذشته با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تماس گرفت و از سرقت محتویات داخل صندوق عقب خودروی ال نودش شامل لپ‌تاپ و هارد اکسترنال خبر داد.به‌این‌ترتیب پرونده‌ای با موضوع سرقت داخل خودرو تشکیل شد و برای رسیدگی تخصصی با دستور بازپرس شعبه 12 دادسرای ناحیه 12 تهران در اختیار کارآگاهان اداره بیستم قرار گرفت.

 

شاکی با حضور در پلیس آگاهی به کارآگاهان گفت: من خودروی ال نودم را در خیابان صفی‌علیشاه پارک کردم و پس از مراجعه متوجه سرقت محتویات صندوق عقب خودرو شدم.

کارآگاهان در گام نخست از تحقیقات، راهی محل سرقت شدند. در بررسی‌های میدانی مشخص شد دو سارق با یک دستگاه خودروی پراید، محتویات صندوق عقب خودروی شاکی را سرقت کرده‌اند.

 

کارآگاهان با به‌دست‌آمدن این سرنخ در گام بعدی با انجام اقدامات پلیسی، هویت مالک خودروی سارقان را به نام سیامک شناسایی کردند. سیامک پس از دعوت به پلیس آگاهی اعلام کرد، خودرو را به یکی از دوستانش به نام شاهرخ 45 ساله تحویل داده است و اطلاعی از سرقت ندارد. کارآگاهان در ادامه تحقیقات با بررسی سوابق شاهرخ دریافتند وی یکی از مجرمان سابقه‌دار در زمینه سرقت داخل خودرو در سال‌های اخیر است.

 

با انعکاس اطلاعات به‌دست‌آمده به بازپرس پرونده، دستور دستگیری شاهرخ و سایر اعضای باند صادر شد. سپس کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه متهم را در محدوده تهرانپارس شناسایی کردند و چند روز پیش موفق شدند شاهرخ را در یک عملیات پلیسی دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کنند.

 

شاهرخ در تحقیقات اولیه منکر هرگونه سرقت شد، ولی در ادامه بازجویی‌های پلیسی لب به اعتراف گشود و اظهار کرد سرقت‌ها را به اتفاق همدست دیگرش به نام مقصود انجام داده است. او گفت: با پرسه‌زنی در سطح شهر، خودروهای ایرانی را انتخاب و محتویات صندوق عقب خودروها را سرقت می‌کردیم. سپس اموال مسروقه را به شخصی به نام رامین می‌فروختیم و پول حاصله را صرف خوش‌گذرانی می‌کردیم. کارآگاهان به دنبال اظهارات سارق جوان با بررسی‌های بیشتر متوجه شدند همدستش در پرونده‌ای دیگر به اتهام سرقت داخل خودرو توسط پایگاه چهارم پلیس آگاهی دستگیر و روانه زندان شده است که بلافاصله وی از زندان تحویل گرفته شد و در تحقیقات صورت‌گرفته به سرقت اعتراف کرد.

 

کارآگاهان در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی مخفیگاه خریدار اموال مسروقه را در محدوده خیابان شریعتی شناسایی کردند و موفق شدند مال‌خر اموال سرقتی را در یک عملیات پلیسی دستگیر و در بازرسی از آن مکان تعداد زیادی اموال مسروقه شامل 30 دستگاه پخش، آمپلی‌فایر و باند را کشف کنند.

 

سرهنگ کارآگاه سید شمس‌الدین میرزکی، معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی پایتخت،  با تأیید این خبر گفت: سارقان به 150 فقره سرقت داخل خودرو به شیوه صندوق‌زنی به ارزش تقریبی چهار میلیارد ریال اعتراف کرده و تاکنون 30 مال‌باخته شناسایی شده‌اند. اکنون متهمان با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضائی برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره بیستم قرار دارند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------