پایان داستان سرقت ۱۰۰ میلیاردی در پایتختمعاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۲ مرد و یک زن سارق و کشف ۱۰۰ میلیارد ریال اموال مسروقه خبر داد. 

به گزارش مهر، سرهنگ کارآگاه احمد نجفی در تشریح این خبر اظهار کرد: سال گذشته گزارشی مبنی بر سرقت از منزل فردی در تهرانسر به مأموران کلانتری اعلام شد و پس از ارجاع پرونده به پلیس آگاهی کارآگاهان معاونت مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی در تحقیقات میدانی به دست آوردند که سرقت از منزل مال باخته را ۳ مرد جوان مرتکب شده‌اند.

 

وی عنوان کرد: متأسفانه با اینکه هویت دو تن از سارقان به نام‌های مهرداد و آرسام به دست آمد ولی مخفیگاه سارقان شناسایی نشد و متهمان در مخفیگاه سابقشان سکونت نداشتند.

 

این مقام انتظامی توضیح داد: دستگیری متهمان در دستور کار کارآگاهان این معاونت قرار داشت تا اینکه ۲ ماه قبل مأموران متوجه شدند مهرداد حین سرقت مسلحانه منزل توسط مأموران کلانتری ۱۳۴ دستگیر و با نام جعلی در بیمارستان بستری شده است.

 

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه با هماهنگی‌های قضائی متهم از کلانتری ۱۳۴ به این معاونت انتقال و پس از تحقیقات پلیسی با دستور قضائی روانه زندان شد، اظهار داشت: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی، مخفیگاه آرسام در محدوده کیانشهر شناسایی و دستور قضائی برای دستگیری وی اخذ شد.

 

وی افزود: در رصدهای اطلاعاتی مشخص شد که آرسام در چندین فقره سرقت دیگر نیز حضور داشت و به اتهام سرقت مسلحانه تحت تعقیب اداره یکم پلیس آگاهی است که با هماهنگی قضائی، یکم تیرماه اکیپی از کارآگاهان این یگان به مخفیگاه متهم اعزام و با مسدود کردن کلیه راه‌های فرار احتمالی وی برای دستگیری متهم وارد عمل شدند.

 

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم قبل از ورود کارآگاهان به مخفیگاهش از پنجره آپارتمان به بیرون خود را پرتاب کرد و با توجه به ارتفاع ساختمان از نقاط مختلف بدن دچار آسیب شد.

 

نجفی ادامه داد: در بازرسی از منزل متهم مقادیر زیادی اموال مسروقه شامل: ۲۴ تخته فرش و قالیچه نفیس و گرانقیمت، طلاجات، دلار، لیر، یورو، سکه، ۳ دستگاه لپ تاپ، ۲ دستگاه ps4، دو دستگاه تلویزیون، یک دستگاه مایکروویو و ۳۰ عدد کیف زنانه، دوربین عکاسی، … و ۲ قبضه سلاح گرم نیز کشف شد.

 

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران در خصوص شیوه سارقان ابراز داشت: در تحقیقات پلیسی مشخص شد که سارقان با تخریب درب ساختمان در باندهای  ۳ الی ۴ نفره مرتکب سرقت منزل و خودرو می‌شدند و از خودروهای سرقتی برای حضور در محل‌های سرقت استفاده می‌کردند و زمانی که با مقاومت صاحبخانه مواجه می‌شدند با تهدید سلاح گرم و مصدوم کردن مال باخته اموال را سرقت می‌کردند.

 

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه تا کنون ۸ تن از شاکیان شناسایی و اموال کشف شده به وی تحویل شد، گفت: در پالایش‌های اطلاعاتی مشخص شد که نامادری سارق در نگهداری و فروش اموال سرقتی با آرسام همکاری داشته که وی نیز با دستور قضائی دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به اداره هفدهم پلیس آگاهی انتقال یافت.

 

نجفی با اشاره به اینکه کشف جزئیات پرونده و دستگیری سایر اعضای این باند ادامه دارد، گفت: کارشناسان ارزش اموال کشف شده از منزل متهم را بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

 

وی از شهروندان خواست کسانی که به شیوه گفته شده منزل شأن در چند ماه اخیر مورد سرقت قرار گرفته است برای شناسایی اموال کشف شده به اداره هفدهم پلیس آگاهی واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی