X

زورگیری از مسافران توسط 4 مرد خشنچهار سارق زورگیر که در غرب تهران تحت پوشش مسافرکش از بیش از 15 نفر زورگیری کرده‌اند، دستگیر شدند و تحقیقات از آنها برای افشای جزئیات جرائمشان ادامه دارد. به گزارش خبرنگار ما، ساعت 22:40 دهم فروردین، مرد جوانی در تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 از زورگیری راننده و سه سرنشین یک دستگاه خودروی پراید در محدوده تهرانسر اعلام شکایت کرد. سپس پرونده‌ای با موضوع سرقت به عنف تشکیل شد و برای رسیدگی تخصصی به دستور قضائی در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی قرار گرفت.

 

شاکی پس از حضور در پلیس آگاهی، به کارآگاهان گفت : در میدان آزادی ایستاده بودم تا سوار بر خودرویی شوم و به منزلم بروم که یک دستگاه خودروی پراید با سه سرنشین جلوی پایم ایستاد و من هم پس از اعلام مقصد و تأیید راننده، سوار بر خودرو شدم. پس از طی مسافتی، یکی از سرنشینان خودرو با تهدید سلاح سرد، تلفن همراه، وجوه نقد و کارت عابربانکم را به‌ زور سرقت کرد. من نتوانستم در برابر آنها مقاومت کنم؛ چون جانم در خطر بود. آنها پس از دو ساعت چرخاندن من در حوالی تهرانسر، در نهایت من را از ماشین به بیرون پرتاب کردند و از محل گریختند. من نیز بلافاصله با پلیس تماس گرفتم و موضوع را گزارش دادم. کارآگاهان به‌دنبال اظهارات مال‌باخته، راهی محل سرقت شدند و با انجام تحقیقات میدانی فهمیدند یکی از سارقان به نام سیامک، سابقه سرقت به ‌عنف دارد و از مجرمان سابقه‌دار است.

 

کارآگاهان در شاخه دیگری از تحقیقات، متوجه شدند سیامک بیستم فروردین به جرم سرقت موتورسیکلت روانه زندان شده و در حال تحمل کیفر است. با انعکاس اطلاعات به‌دست‌آمده به بازپرس پرونده، متهم از زندان تحویل و به پلیس آگاهی منتقل شد و در تحقیقات انجام‌شده علاوه بر سرقت به عنف از شاکی، به بیش از 15 فقره سرقت مشابه با همکاری همدستانش اعتراف کرد. در ادامه تحقیقات پلیسی، سه سارق دیگر نیز در شهرستان شهریار شناسایی و در عملیات چند‌ساعته هماهنگ پلیسی دستگیر شدند و به پلیس آگاهی انتقال یافتند.

 

سیامک در اعتراف‌های خود به کارآگاهان گفت: حدود سه ماه پیش با دیگر همدستانم که بچه یک محل هستیم، باند سرقت را تشکیل دادیم و برای یافتن افراد تنها که منتظر تاکسی بودند، در خیابان‌ها پرسه می‌زدیم و پس از انتخاب سوژه، او را سوار بر خودروی خود می‌کردیم.

 

طعمه‌های ما که خیال می‌کردند سوار خودروی مسافرکش شده‌اند، ابتدا هیچ مقاومتی نمی‌کردند. سپس ما با سلاح سرد آنها را تهدید می‌کردیم و زورگیری را انجام می‌دادیم؛ سپس اموال سرقتی را بین خودمان تقسیم می‌کردیم. با توجه به اعتراف‌های اعضای این باند زورگیری، مشخص شد سارقان بیشترین سوژه‌ها را در مناطق مختلف غرب تهران به‌ویژه در محدوده میدان آزادی، جاده مخصوص و آزادراه تهران – کرج انتخاب می‌کردند. سرهنگ کارآگاه خیراله دولتخواه، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت، با تأیید این خبر گفت: متهمان با صدور قرار قانونی، برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران قرار دارند.

 

 

شرق

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی