سرقت 143‌هزار‌یورویی به بهانه صدور ویزااعضای باندی چهار‌نفره که به بهانه صدور ویزا و دریافت اقامت خارج از کشور 43 هزار یورو زورگیری کرده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش شرق، هشتم خردادماه یکی از شهروندان در تماسی تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اعلام کرد برای تهیه ویزا درحالی‌که 143 هزار یورو همراه داشت، به آژانسی هواپیمایی مراجعه کرد اما اعضای این آژانس اموالش را با زور سرقت کردند و از محل متواری شدند. این پرونده به پایگاه سوم پلیس آگاهی ارجاع داده شد و به‌صورت ویژه در دستور کار تیم مبارزه با سرقت به عنف قرار گرفت.

 

در گام نخست تحقیقات در بازدید از محل سرقت مشخص شد سارقان سه مرد و یک زن بودند که با اسناد مجعول هویتی آژانس هواپیمایی را اجاره کرده و با ترغیب طعمه‌شان به ‌آوردن وجه نقد به محل آژانس، دست و پای او را بستند و ارزهایش را سرقت کردند و متواری شدند. کارآگاهان با جمع‌بندی سرنخ‌های به‌دست‌آمده موفق به شناسایی سه نفر از سارقان در محدوده جنوب شرق تهران شدند و در عملیاتی پلیسی آنها را که میلاد، حسن و سینا نام دارند، دستگیر کردند و به پلیس آگاهی انتقال دادند. هر سه متهم وقتی تحت بازجویی قرار گرفتند صراحتا به زورگیری از مال‌باخته به سرکردگی زنی به نام شیما اعتراف کردند. کارآگاهان بعد از شنیدن این اعترافات، تحقیقات خود را ادامه دادند و توانستند سرکرده باند را نیز در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کنند. این زن نیز در بازجویی‌ها به سرقت از مال‌باخته به میزان 43 هزار یورو اعتراف کرد و گفت طعمه‌اش را با وعده تهیه ویزا و اقامت در خارج از کشور فریب داده و به محل دزدی کشانده بود. سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران، با تأیید این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح سرکرده باند و گروه، متهمان به دستور بازپرس شعبه 5 دادسرای ناحیه 34 تهران برای ادامه تحقیقات و کشف زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان تیم مبارزه با سرقت به عنف پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار دارند.

  

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی