سرقت میلیاردی با همکاری پرستار خانگی و نظافتچیدو زن که به عنوان پرستار و نظافتچی وارد خانه فردی شده بودند، از منزل صاحب‌کار خود 10 میلیارد ریال اموال باارزش سرقت کردند اما عاقبت دستگیر شدند.

به گزارش شرق، اول تیرماه پرونده‌ای با موضوع سرقت منزل به دستور مقام قضائی برای رسیدگی تخصصی از کلانتری 122 دربند به پایگاه یکم پلیس آگاهی تحویل داده شد. محتویات پرونده حکایت از آن داشت زنی 35ساله به نام ناهید که به‌عنوان پرستار برای شاکی کار می‌کرد، به اتهام سرقت از شاکی دستگیر شده است. شاکی در تحقیقات پلیسی گفت: چند ماه پیش به‌دلیل بیماری پدر و مادرم دو پرستار و یک خدمتکار را که هر سه زن بودند، استخدام و پس از فوت پدرم با یکی از پرستاران تسویه‌حساب کردم. پس از مدتی متوجه شدم اموال باارزشی شامل تابلوفرش، طلاجات، قالی ابریشم، وجه نقد، دلار، یورو و... به ارزش حدود 10 میلیارد ریال از خانه‌ام مفقود شده است. کارآگاهان برای کشف سرنخ‌هایی از سرقت به منزل شاکی مراجعه کردند و چندین سرنخ از سارق به دست آوردند.

 

در تحقیقات پلیسی مشخص شد متهم با همکاری همدستش که احتمال داشت یکی از مستخدمان باشد، دزدی را مرتکب شده است. ناهید در بازجویی‌های تکمیلی لب به اعتراف گشود و گفت: در ابتدا با همکاری سیمین که پرستار مادر شاکی بود از اوضاع و احوال منزل به‌خوبی باخبر شدم و یک تابلوفرش سرقت کردم. در ادامه وقتی متوجه شدم افراد منزل متوجه سرقت نشده‌اند، به دفعات مختلف اموال باارزش را سرقت کردم. سیمین آنها را می‌فروخت و مبلغ به‌دست‌آمده را بین خود تقسیم می‌کردیم. بعد از ثبت این اعترافات با هماهنگی‌های قضائی دستگیری سیمین نیز در دستور کار قرار گرفت. در رصدهای اطلاعاتی مشخص شد سیمین با اطلاع از دستگیری همدستش محل سکونتش را تغییر داده و نقل مکان کرده است.

 

در ادامه تحقیقات مخفیگاه دوم سیمین شناسایی شد و کارآگاهان موفق شدند او را دستگیر کنند و به پلیس آگاهی انتقال دهند. سیمین نیز در بازجویی‌ها به جرمش اقرار کرد و گفت اموال سرقتی را به چند فروشگاه فروخته است. در پی اعتراف صریح متهمان کارآگاهان موفق شدند فروشگاه‌های مورد نظر را شناسایی و بخش زیادی از اموال شاکی را به او بازگردانند. سرهنگ سیدعلی شریفی، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران، با تأیید این خبر گفت: با تکمیل پرونده متهمان با قرار مجرمیت صادرشده از سوی شعبه بازپرسی ناحیه 34 تهران روانه زندان و مال‌خران نیز به قید ضمانت آزاد شدند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی