عاملان سرقت مسلحانه در پوشش سم پاشی برای کرونا دستگیر شدندمعاون جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: افرادی که با عنوان مامور کرونا و به قصد ضدعفونی کردن منازل، وارد خانه‌های مردم می شدند و اموال آنان را به سرقت می‌بردند دستگیر شدند. 

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس پایتخت، سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری افزود: اسفند سال گذشته و همزمان با شیوع ویروس کرونا و افزایش استرس مردم، چهار نفر تحت پوشش انجمن های مردم یاری و به بهانه سم پاشی و ضدعفونی کردن برای مقابله با ویروس کرونا به منزلی واقع در غرب تهران وارد می شوند و سپس با تهدید سلاح کمری و سلاح سرد، با بستن دست و پای اهالی ساختمان اقدام به سرقت مسلحانه و ربودن طلا و وجوه نقد از مال باختگان به ارزش تقریبی 150 میلیون تومان و خودروی سواری پژو پارس متعلق به صاحب منزل می‌کنند.

 

وی ادامه داد: تیمی از کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی در صحنه حاضر شدند و پس از تحقیقات میدانی و بازبینی تصاویر دوربین های مداربسته مستقر در مسیر ورود و خروج سارقان و فرار آنان از صحنه، تحرکات چهار جوان که در حوالی منزل مذکور، پرسه می زدند و سپس سوار بر یک دستگاه خودروی سواری تیبا محل را ترک می کنند، به عنوان قوی ترین فرضیه پلیسی مورد رصد و تعقیب قرار گرفت.

 

در نهایت با اقدامات پلیسی و فنی و بهره گیری از امکانات نوین مخابراتی، شناسایی و دستگیری متهمان در دستور کار قرار گرفت که  با بسیج همه امکانات و تجهیزات پلیسی و چهار عملیات پلیسی منسجم و همزمان چهار متهم در محدوده پیکان شهر و مسعودیه شناسایی و دستگیر شدند. به گفته معاون جرایم جنایی پلیس آگاهی، در بازرسی از منزل متهمان یک قبضه سلاح غیر واقعی طرح لاما، مقادیری قطعات لوازم خودرو که احتمالا مسروقه بودند و مقادیری از طلاهای مال باختگان به ارزش ریالی تقریبا 50 میلیون تومان و خودروی سواری پژو پارس مسروقه کشف و ضبط شد. 

 

وی افزود: در ادامه رسیدگی، برای دستگیری دیگر همدستان احتمالی، با اقدامات فنی و تعقیب، یک متهم دیگر که متواری شده بود نیز مورد رصد اطلاعاتی قرار گرفت و با ایجاد یک قرار صوری، در نهایت وی نیز در خیابان وحدت اسلامی دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد و به طرح ریزی سرقت و مشارکت در جرم، اعتراف کرد. این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: تحقیقات پلیسی برای شناسایی و کشف دیگر جرایم ارتکابی احتمالی و دستگیری دیگر متهمان ادامه دارد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی