زن خدمتکار؛ مظنون به قتل مردان سالخوردهزنی که مظنون است در جریان سرقت از مردان سالخورده به آنها دارو خورانده و باعث مرگ‌شان شده، ازسوی پلیس دستگیر شده است.

به گزارش شرق؛شوهر این زن درباره همسرش به پلیس گفت: وقتی ملیحه به‌سراغ من آمد، تازه از همسرش جدا شده بود و فرزندش با همسرش زندگی می‌كرد. او را استخدام كردم و سعی كردم از او حمایت كنم.

 

تا اینكه یک روز آمد و گفت برادرم ما را با هم دیده و اگر با من ازدواج نكنی، مرا می‌كشد. با اینكه برنامه‌ای برای ازدواج نداشتم اما برای اینكه خدای ناكرده اتفاق ناموسی نیفتد، پذیرفتم و با او ازدواج كردم. بعد از ازدواج فهمیدم اعتیاد دارد. حالا دیگر همسرم بود و نمی‌توانستم نسبت به مشكلاتش بی‌تفاوت باشم و می‌خواستم شرایط نابسامان زندگی‌اش را اصلاح كنم. به همین دلیل او را به كمپ بردم و ترک كرد.

 

این مرد ادامه داد: ما در یک شهرستان كوچک زندگی می‌كردیم. كسب‌وكار من بعد از مدتی از رونق افتاد و من تصمیم گرفتم برای كار به تهران مهاجرت كنم. ملیحه اصرار كرد همراه من بیاید و گفت نمی‌تواند تنها زندگی كند. قبول كردم و او را با خود به تهران آوردم. من مدام برای كار در رفت‌و‌آمد بودم و ملیحه هم ازطریق شركت‌های خدماتی به‌عنوان پرستار سالمند تمام‌وقت مشغول به كار شد و من فكر می‌كردم همه‌چیز مرتب است.

 

چندباری متوجه شدم از محل كارش اخراج شده و وقتی علتش را پرسیدم، گفت: رفتار بدی با او داشته‌اند و خودش نخواسته كار كند. من هرگز به مغزم خطور نمی‌كرد چه بلایی دارد بر سر ما و زندگی مشتركمان می‌آید.

 

مرد جوان در ادامه گفت: تصویر دختر آرام و مظلومی كه می‌شناختم با یک تماس پلیس آگاهی در ذهنم فرو ریخت. افسر پرونده وسایل همسرم را به من نشان داد و فهمیدم هنوز اعتیاد دارد و دور از چشم من متادون مصرف می‌كرده و علت اخراجش از شركت‌هایی كه برای آنها كار می‌كرده، اعتیاد و سرقت از منزل مشتریان بوده است و چندباری افراد سالمندی كه برای آنها كار می‌كرده به طرز مشكوكی فوت شده‌اند و بار آخر خانواده متوفی با مشاهده آثار سرقت اموال مقتول و مستنداتی كه نشان می‌داد ملیحه قصد تخلیه موجودی حساب بانكی متوفی را داشته از او شكایت كرده‌اند.

 

باورم نمی‌شود این موجود ضعیف و نحیف و خسته كه نگاهش را به زمین دوخته با ایجاد تداخل دارویی برای سالمندان باعث مرگ آنها می‌شده و اموالشان را به سرقت می‌برده است. خیلی دوست دارم بدانم فقر و تنگدستی و مهاجرت او را سنگدل و بی‌رحم كرده یا از ابتدا آشنایی مرا هم فریب داده است.

 

در حال حاضر تحقیقات از زن متهم ادامه دارد. در همین حال سروان سمانه مهربانی، روان‌شناس و كارشناس آموزش همگانی پلیس آگاهی پایتخت برای پیشگیری از این وقایع هشدارهایی داده است که در ادامه می‌خوانید:

 

سالمندان باید وسواس زیادی در انتخاب پرستار از خود نشان بدهند و به‌راحتی هر فردی را به زندگی شخصی خود راه ندهند.

 

 اگر تنها زندگی می‌كنید حتما روابط خانوادگی و اجتماعی خود را با افراد مختلف حفظ كنید. قطع تماس با اطرافیان و دیدارهای خانوادگی با فاصله زمانی زیاد و بی‌خبری از حال یكدیگر یكی از دلایلی است كه سرقت را برای افراد مجرم ساده می‌کند و باعث می‌شود با خیال راحت دست به اقدامات آسیب‌زننده به فرد سالمند بزنند.

 

اگر فرد سالمندی در بین اعضای خانواده خود دارید سعی كنید مستمر به او سر بزنید و در زمینه مسائل مالی و امور اداری به او كمک كنید تا متوسل به مداخله افراد غریبه نشود و حتی شده با تماس تلفنی شما را در جریان اتفاقات زندگی خود بگذارد.

 

به‌راحتی به افرادی كه برای كار به منزل شما می‌آیند اعتماد نكنید و در زمینه اموال و دارایی‌های خود و اشیا و اموال باارزش موجود در منزل حفاظت گفتار داشته باشید.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------