تازه های متفرقه دینی

آیا رحمان و رحیم تفاوت دارند

تفاوت معنای «رحمان» و «رحیم» چیست؟

تفاوت معنای «رحمان» و «رحیم» چیست؟ با معنای رحمن و رحیم آشنا شوید در این مقاله از بیتوته، با تفاوت…

چگونه وصیت نامه بنویسم؟چگونه وصیت نامه بنویسم, نحوه ی نوشتن وصیت نامه, وصیت نامه چیست

چگونه وصیت نامه بنویسم ؟

 

راهنمای نوشتن وصیت نامه

هر فردی چنانچه بخواهد از اجرایی شدن وصیت نامه خود پس از مرگ مطمئن شود می بایست شرایط و تشریفات قانونی تنظیم وصیت نامه را رعایت کند، چرا که اطلاع نداشتن از این امر موجب تنش و اختلاف در خانواده وراث شده و بر حجم پرونده های دادگستری می افزاید.

آخرین وصیت و وصیت نامه چیست؟

آخرین وصیت نامه یک سند قانونی است که مشخص می کند در صورت مرگ چه اتفاقی برای اموال شما می افتد. این نشان می دهد که وسایل شما باید به دست چه کسی برسد، چگونه و چه کسی مسئول انجام آن است. 

 

تنظیم وصیت نامه همچنین به شما این امکان را می دهد که یک مجری (فرد مسئول توزیع دارایی های خود) و یک قیم قانونی برای فرزندان خود نام ببرید.

 

آخرین وصیت و وصیت نامه چگونه کار می کند ؟

آخرین وصیت نامه سندی است که وقتی هنوز زنده هستید می نویسید و دستورات موجود در آن پس از مرگ شما اجرا می شود. این یکی از اجزای مهم طرح املاک شما است، که تضمین می کند امور شما به روشی که می خواهید حل و فصل می شود - از جمله اینکه چه کسی دارایی های شما را دریافت می کند و چه کسی به عنوان قیم قانونی برای افراد تحت تکفل شما عمل خواهد کرد. وصیت نامه همچنین می تواند شامل ترتیباتی برای باقیمانده حساب یا مراقبت از فرد دیگری مانند والدین سالخورده باشد.

 

آخرین وصیت نامه، شخص دیگری را به عنوان مسئول اموال معرفی می کند، که باید فردی باشد که مورد اعتماد باشد و از امور اموال دارایی اطلاعاتی داشته باشد. معمولاً، دادگاه بر اجرای وصیت نامه نظارت می کند تا مطمئن شود که تمام خواسته های مندرج در وصیت نامه عملی شده است. برای اعتبار قانونی، آخرین وصیت نامه باید توسط فردی که دارای عقل سالم و توانایی ذهنی است امضا شود. اکثر ایالت ها دستورالعمل های دیگری مانند الزامی بودن امضای دو بزرگسال غیر مرتبط با متوفی را داشته باشند.

 

اگر بدون وصیت بمیرم چه اتفاقی می افتد؟

اگر در هنگام مرگ آخرین وصیت و وصیت نامه نداشته باشید، به آن «بی وصیت» می گویند. در این موارد، دولت نحوه برخورد با اموال شما را مشخص خواهد کرد. حساب های فرد متوفی به افرادی که در آن مشخص کرده است تعلق می گیرد. در غیر این صورت، دادگاه ها سعی می کنند وراث شما را شناسایی کرده و دارایی های شما را بر این اساس در فرآیندی به نام وثیقه تقسیم کنند. دولت همچنین مشخص خواهد کرد که چه کسی باید ادعای سرپرستی فرزندان شما را داشته باشد.

 

اگر وضعیت شما پیچیده است یا سؤالات خاصی دارید، بهتر است با یک متخصص حقوقی واجد شرایط صحبت کنید.

 

وصیت نامه چگونه کار می کند,نحوه نوشتن وصیت نامه,آخرین وصیت و وصیت نامه چگونه کار می کند

طرز نوشتن وصیت نامه

 

چه کسی به وصیت و وصیت نامه نیاز دارد؟

هر فرد بالغ قانونی ممکن است نیاز به وصیت نامه داشته باشد، به خصوص اگر بخواهد آخرین خواسته های خود را بیان کند و در صورت مرگ بگوید با دارایی های خود چه کار کنند. با این حال، وصیت نامه ها برای والدین و کسانی که وابستگان مالی دارند بسیار مهم است. اگر کسی از نظر مالی به شما وابسته است، یک وصیت نامه می تواند به شما آرامش خاطری بدهد که در غیاب خود ترتیبی داده اید که او را تامین کنید.

 

و اگر فرزندان زیر 18 سال دارید، اگر شما (و والدین دیگرش) دیگر در اطرافشان نباشید، وصیت نامه می تواند راهی بسیار مهم برای تعیین فردی باشد که می خواهید به عنوان قیم قانونی فرزندتان باشد.

 

چرا وصیت نامه مهم است ؟

اول، یک وصیت نامه به شما اجازه می دهد تا خواسته های خود را در مورد دارایی خود و قیم قانونی فرزندان خود بیان کنید. فراتر از آن، اگر وصیت نامه نداشتید و دارایی شما به وثیقه می رفت، نمی توانستید دارایی را به غیر خویشاوندان بسپارید. به طور مشابه، شما نمی توانید برخی از اقوام خود را از دارایی خود حذف کنید. دلیلش این است که دادگاه ها معمولاً به جای هرگونه احساسی که ممکن است با آن شخص داشته باشید، به افرادی که نزدیکترین افراد را با شما مرتبط هستند، می پذیرند.

 

چه کسی می تواند وصیت کند؟

به طور کلی، اگر به سن قانونی (18 سالگی) رسیده اید، می توانید وصیت کنید. شما همچنین باید "ذهن سالم" داشته باشید. این مستلزم چه چیزی است؟

 

قبل از اینکه وصیت نامه را امضا کنید می فهمید که وصیت نامه چیست و به چه معناست.

 

شما افرادی را که در وصیت نامه خود ذکر شده است و رابطه ی شما با آنها را می شناسید.

 

شما متوجه می شوید که دارایی های خود چه هستند، از نظر نوع و مقدار، و این نشان می دهد که چگونه می خواهید آن دارایی ها را کاهش دهید.

 

توجه داشته باشید که اگر متاهل هستید، سرباز هستید یا از نظر قانونی آزاد شده اید، ممکن است شرایط سنی استثنا باشد.

 

مردن بدون وصیت,افرادی که به وصیت نیاز دارند,چرا وصیت نامه مهم است

نکاتی برای نوشتن وصیت نامه

 

چگونه وصیت نامه بنویسیم؟

هنگامی که یاد می گیرید چگونه وصیت نامه بنویسید، یکی از مهمترین چیزها این است که به سادگی شروع کنید.

 

تصمیم بگیرید که آیا می خواهید وکیل استخدام کنید یا وصیت نامه خود را به صورت آنلاین بنویسید. اگر وضعیت مالی پیچیده تری دارید، ممکن است بخواهید از یک وکیل برای نوشتن وصیت نامه استفاده کنید. اگر به دنبال راه حل مناسبی هستید و دارای یک ملک بدون عارضه هستید، می توانید به صورت آنلاین وصیت نامه ایجاد کنید.

 

ذینفعان وصیت خود را شناسایی کنید. در مرحله بعد، می‌خواهید ذینفعان خود را شناسایی کنید، یا (افرادی که چیزهایی را که شما به جا می گذارید به ارث می برند. معمولاً، افراد دارایی های خود را به خانواده های نزدیک خود، مانند همسر یا فرزندان می سپارند. شما همچنین می توانید دارایی های خود را به یک نفر مورد اطمینان بسپارید که آن تصمیم بگیرد آن را چگونه تقسیم کند. حتی می توانید آن ها را به صورتی که دوست دارید تقسیم کنید.

 

برای فرزندتان قیم قانونی انتخاب کنید. اگر فرزند دارید، مهم است که فردی را انتخاب کنید که در صورت نبود شما، از فرزندان شما مراقبت کند. فردی را انتخاب کنید که زنده و سالم باشد و توانایی نگهداری از فرزندان شما را داشته باشد. با این افراد صحبت کنید که در صورت افتادن اتفاق برای شما، قیم فرزندان شما شوند.

 

در مورد یک وصی یا مأمور اجرا برای دارایی خود تصمیم بگیرید. تحت نظارت دادگاه وثیقه، مجری یا نماینده شخصی شما اطمینان حاصل می کند که تمام خواسته های شما انجام می شود. قبل از اینکه آنها را به عنوان مأمور اجرا (وصی) انتخاب کنید، حتماً با این فرد چک کنید و تأیید کنید که آنها نسخه ای از وصیت نامه شما را دارند.

 

آرزوهای دیگر را در نظر بگیرید. علاوه بر شناسایی مأمور اجرا (وصی)، ذینفعان و قیم قانونی، می توانید خواسته های دیگری (حتی چیزهای غیر الزامی) را در آخرین وصیت نامه خود بگنجانید، مانند اینکه چه کسی باید از حیوانات خانگی شما مراقبت کند، یا هر دستورالعمل خاصی در مورد مراسم تشییع جنازه ی شما.

 

وصیت نامه خود را امضا کنید. برای قانونی بودن - به عبارت دیگر، برای اطمینان از تحقق خواسته های شما - وصیت نامه ی شما باید امضا شود. کشور شما ممکن است دستورالعمل های خاصی در مورد آنچه که وصیت نامه را قانونی می کند، داشته باشد، بنابراین تحقیقات خود را انجام دهید تا مطمئن شوید دستورالعمل ها را به درستی دنبال می کنید.

 

دو شاهد پیدا کن؛ برای امضای وصیت نامه خود به شاهدانی نیاز دارید، معمولاً دو بزرگسال که در وصیت نامه شما ذکر نشده اند (جز وراث نباشند). می توانند امضا کنند و دستورالعمل های کشور خود را برای قانونی کردن وصیت نامه خود دنبال کنید. (می توانید آن ها را در زیر بیابید.)

 

وصیت نامه خود را محضری دریافت کنید. اگر برای قانونی شدن وصیت نامه، کشور شما به آن نیاز دارد، باید وصیت نامه خود را محضری دریافت کنید. اکثر ایالت‌ها به این مرحله نیاز ندارند، اما گرفتن استشهادنامه محضری می تواند روند صدور گواهی را آسان تر کند.

 

اطلاعاتی که برای نوشتن وصیت نامه به آن نیاز دارید

دارایی های شما: این شامل مانده حساب های بانکی، املاک و مستغلات، سرمایه گذاری ها، برنامه های بازنشستگی، بیمه نامه های عمر، آثار هنری و هر چیز دیگری است که شما به جای می گذارید.

 

بدهی های شما: آخرین وصیت و وصیت نامه شما می تواند به شما کمک کند که چگونه با دارایی های شما بدهی های شما را تسویه کنند. و دارایی های شما را خرج کنند. اولاً، باید با دارایی های شما، هر گونه هزینه وثیقه و هزینه های تشییع جنازه را بپردازند. سپس آنها به بدهی های معوق شما واریز می شوند.

 

ذینفعان (وراث) شما: ذینفعان شما، افراد یا سازمان هایی هستند که دارایی های شما را به ارث می برند.

 

مامور اجرایی (مجری) دارایی شما: شما یک مجری منصوب خواهید کرد که مطمئن شوید خواسته های شما برآورده می شود و امور مالی شما مرتب است. این می تواند شامل اطمینان از اینکه ذینفعان شما پولی را که برایشان باقی گذاشته اید دریافت می کنند. همچنین می تواند شامل ثبت مالیات نهایی، پرداخت هر صورت حسابی که پشت سر گذاشته اید و بستن حساب های مالی شما باشد.

 

سرپرست قانونی فرزندان شما: این قیم قانونی، مسئول رفاه فرزندان شما خواهد بود. این شامل غذا، سرپناه، بهداشت و تحصیل تا 18 سالگی است.

 

چه کسی می تواند وصیت کند,چگونه وصیت نامه بنویسیم,راهنمای نوشتن وصیت نامه

نحوه ی نوشتن وصیت نامه

 

اعتماد در مقابل وصیت

در وصیت نامه با نام بردن از گیرندگان دارایی شما، پول و دارایی شما به آن اختصاص داده می شود. در همین حال، یک صندوق امانی دستورالعمل هایی را در مورد پولی که می خواهید به روشی خاص به شخص خاصی بدهید، ارائه می کند.

 

امانت به هیچ وجه جایگزین آخرین وصیت نمی شود. وصیت نامه تنها راهی است که می توانید برای فرزندان خود وصی و قیم قانونی تعیین کنید. بدون وصیت نامه، کشوری که در آن زندگی می کنید، دارایی شما را هر طور که صلاح بداند و عرف آن کشور است، تقسیم می کند.

 

در واقع، وصیت نامه مهمترین بخش برای برنامه ریزی و تقسیم املاک شماست.

 

چه کسی باید ذینفع وصیت شما باشد؟

وقتی به این فکر می کنید که چگونه یک وصیت نامه ساده بنویسید، اولین چیزی که ممکن است به آن فکر کنید این است که چه کسی را به عنوان ذینفع انتخاب کنید.

 

در آخرین فرم وصیت نامه خود، می توانید یک یا چند نفر را به عنوان ذینفع خود تعیین کنید. ذینفعان می توانند شامل اعضای خانواده، دوستان شما باشند. حتی می توانید دارایی های خود را به موسساتی مانند خیریه بسپارید. اگر می خواهید پولی را به یک کودک زیر 18 سال بسپارید، احتمالاً می خواهید یک متولی را برای مدیریت آن پول قبل از بزرگسالی انتخاب کنید.

 

اگر ذینفع اصلی شما بمیرد چه اتفاقی می افتد؟ اگر این شخص قبل از شما فوت کند، می توانید وصیت خود را برای انتخاب شخص دیگری تغییر دهید. در غیر این صورت، اموال شما می تواند به یک ذینفع احتمالی یا جایگزین برود، اساساً شخصی که شما انتخاب کرده اید تا انتخاب دوم شما باشد. اگر ذینفع احتمالی را تعیین نکرده باشید، نتیجه توسط قوانین کشور شما نوشته می شود.

 

چگونه یک وصیت نامه ساده بنویسیم: مجری (مامور اجرای) وصیت

در حالی که شما آزاد هستید که یکی از اعضای خانواده یا دوست خود را به عنوان مجری وصیت نامه نام ببرید، می توانید هر کسی را نام ببرید. تنها الزامات این است که او یک بزرگسال دارای صلاحیت قانونی و شهروند کشور یا دارنده کارت ملی باشد. به این فکر کنید که چه کسی بهترین کار را برای بستن حساب های شما و برآورده کردن خواسته های شما انجام می دهد.

 

برخی افراد حرفه ای مانند یک شرکت حقوقی یا برنامه ریز مالی را به عنوان مجری، وصیت می کنند. این به ویژه در صورتی صادق است که آنها بخواهند مجری آنها تجربه قبلی داشته باشد. نام بردن از یک حرفه ای، می تواند کمک کند تا در حین غم و اندوه، از انجام یک کار اضافی از دوش عزیزانتان پرهیز کنید.

 

گردآوری: بخش مذهبی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------