متقاضی وام در دام 6 میلیاردی 2 تبهکاردو تبهکار حرفه‌ای که به بهانه تسهیلات بانکی شش میلیارد ریال از متقاضی وام کلاهبرداری کرده بودند، در جریان تحقیقات تخصصی پلیس شناسایی و دستگیر شدند و به جرم خود اعتراف کردند.

به گزارش شرق، دهم آبان‌ماه مرد میان‌سالی به دادسرای ناحیه 6 تهران مراجعه کرد و با ارائه شکایتی از دو مرد کلاهبردار که به بهانه پرداخت تسهیلات بانکی از او شش میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، خواستار پیگری پرونده‌اش شد.

 

این پرونده برای رسیدگی تخصصی با دستور بازپرس به اداره چهاردهم پلیس آگاهی ارجاع شد. شاکی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: من نیاز مالی داشتم و چاره‌ای برایم نمانده بود جز اینکه وام بانکی بگیرم. در اواخر شهریور‌ماه به‌واسطه یکی از دوستانم با دو مرد به نام‌های فرخ 50‌ساله و حامد 45‌ساله آشنا شدم. این افراد مدعی بودند می‌توانند از بانک 20 میلیارد ریال وام برایم بگیرند. آنها مدعی بودند با آشنایانی که در بانک دارند، این کار را انجام می‌دهند. دو مرد میان‌سال گفتند برای انجام این کار باید آپارتمانی را که در شمال شهر تهران دارم، به‌صورت صوری و وکالتی به نام آنها منتقل کنم.

 

شاکی در ادامه گفت: با اعتمادی که به متهمان پیدا کرده بودم، وکالت‌نامه فروش آپارتمانم را به آنها دادم و همچنین یک قولنامه به نام آنان تنظیم کردم. این افراد که مدعی بودند این کار صوری است و هیچ مشکلی برایم پیش نمی‌آید، تا اینکه یک روز در آبان‌ماه مستأجرم به من زنگ زد و پرسید شما آپارتمان را فروخته‌اید؟ مستأجر توضیح داد شخصی به‌عنوان مالک جدید مراجعه کرده است و می‌گوید ملک را خالی کنید! بلافاصله به دفتر فرخ و حامد رفتم تا بپرسم ماجرا چیست و چرا فردی غریبه چنین ادعایی را مطرح کرده است، اما خبری از فرخ و حامد نبود. آن زمان بود که متوجه شدم آنها کلاهبردار هستند و آپارتمان را از چنگ من درآورده و به مبلغ شش میلیارد تومان فروخته و گریخته‌اند.

 

کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات شاکی با انجام اقدامات گسترده پلیسی و میدانی دریافتند کلاهبرداران به یکی از شهرهای غربی کشور گریخته و در آنجا خود را مخفی کرده‌اند. با هماهنگی قضائی تیمی از کارآگاهان با اخذ نیابت قضائی به مخفیگاه متهمان اعزام و موفق شدند هر دو کلاهبردار را دستگیر و به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران منتقل کردند. حین تحقیقات پلیسی پرونده مشابه دیگری نیز به پلیس ارجاع شد. سپس هر دو متهم در تحقیقات تکمیلی به کلاهبرداری‌های انجام‌شده اعتراف کردند و گفتند هر دو مال‌باخته را فریب داده‌اند. سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی‌پور، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ با تأیید این خبر گفت: هر دو متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرائم مشابه در اختیار کارآگاهان اداره چهاردهم قرار دارند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------