از تیرباران سه بی‌گناه تا سرقت‌های عجیبتحقیقات پلیس استان کرمان در روزهای گذشته منجر به دستگیری اعضای 3باند مخوف در این استان شد. اعضای یکی از باندها 3شرور بودند که در جریان درگیری مسلحانه 3فرد بی‌گناه را هدف شلیک گلوله قرار داده بودند، دومین باند جاعلان 6هزار میلیارد تومانی بودند و آخرین گروه سارقانی هستند که با شگردی عجیب از ده‌ها مغازه در 8استان کشور سرقت کرده‌اند. 

به  گزارش همشهری؛ شامگاه 27اردیبهشت امسال تیراندازی مرگباری در خیابان ابوذرشهر کرمان رخ داد. 3مرد که یکی از آنها سلاح گرم در دست داشت با حضور در مقابل یک کبابی شروع به عربده‌کشی کردند و نام فردی را که با او اختلاف داشتند فریاد می‌زدند و لحظاتی بعد یکی از آنها که اسلحه در دست داشت اقدام به تیراندازی کرد. او بی‌هدف شلیک می‌کرد و پس از آن همراه همدستانش سوار یک خودروی سواری شد و همگی از محل گریختند.

 

 

در جریان این تیراندازی، 3رهگذر هدف اصابت گلوله‌های سرگردان قرار گرفتند که با حضور پلیس و اورژانس به بیمارستان انتقال یافتند اما یکی از آنها جانش را از دست داد. با شروع تحقیقات پلیسی معلوم شد که مهاجمان از مدت‌ها قبل با فردی در آن حوالی اختلاف داشته و برای ترساندن او شب حادثه راهی آنجا شده و این محل را به رگبار بسته بودند.

 

از سوی دیگر معلوم شد که مهاجمان برای شناسایی نشدن اقدام به نصب پلاک جعلی روی خودروی خود کرده بودند و کسی از هویت آنها خبر نداشت. با این حال کارآگاهان پلیس آگاهی استان کرمان در جریان تحقیقات تخصصی موفق شدند عامل اصلی تیراندازی را که به همراه همدستانش که یکی از آنها برادرش بود شناسایی کنند. به‌گفته سردار عبدالرضا ناظری، فرمانده انتظامی استان کرمان در ادامه بررسی‌ها مخفیگاه هر 3متهم که دارای سابقه کیفری هستند شناسایی و با دستگیری آنها چند قبضه سلاح گرم و سرد درمخفیگاهشان کشف شد.

 

جاعلان 6هزار میلیاردی

اعضای دومین باند دستگیر شده صاحب یک بنگاه املاک، مردی حدودا 65ساله و مردی 45ساله هستند که با فریب و جعل سند، زمین‌های ارزشمند و یا فاقد اصالت سند را به مشتریان‌شان می‌فروختند. اعضای این باند زمانی تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند که عده‌ای از مالباختگان وقتی متوجه جعلی بودن اسناد شدند، از آنها شکایت کردند. با شروع تحقیقات پلیسی، معلوم شد که اعضای این باند دست‌کم 45نفر را با این شگرد فریب داده و زمین‌های متعلق به افراد دیگر را با اسناد جعلی به آنها فروخته‌اند.

 

کارآگاهان پلیس در جریان بررسی‌های تخصصی موفق شدند مخفیگاه هر 3متهم را در یکی از شهرک‌های مرفه‌نشین کرمان شناسایی و آنها را دستگیر کنند. به‌گفته سردار ناظری، در مخفیگاه این افراد تعداد زیادی مدارک و اسناد جعلی کشف شد که ارزش زمین‌هایی که اسناد آنها توسط این باند جعل شده است به 6هزار میلیارد تومان می‌رسد. تا‌کنون 45نفر از اعضای این باند شکایت کرده‌اند و تحقیقات برای شناسایی سایر شاکیان ادامه دارد.

 

سرقت‌های استانی

سومین باندی که از سوی پلیس کرمان منهدم شد، سارقانی بودند که دست به سرقت از مغازه‌ها می‌زدند. متهمان 2مرد 40و 50ساله هستند که با استفاده از یک خودروی وانت به مقابل مغازه‌هایی می‌رفتند که جز شاگرد مغازه، کسی داخل آن نبود. آنها خود را پیمانکار معرفی و اقدام به خریدهای عمده می‌کردند. سپس خریدهایشان را در وانت بارگیری کرده و به شاگرد مغازه می‌گفتند که برای نحوه پرداخت پول با صاحب مغازه تماس بگیرد. شاگرد، با صاحب مغازه تماس می‌گرفت و در همین هنگام یکی از مردان کلاهبردار گوشی را از او می‌گرفت تا خودش با صاحب مغازه صحبت کند.

 

او از پشت تلفن درباره اینکه چطور می‌تواند مبلغ اجناس خریداری شده را به‌حساب صاحب مغازه واریز کند می‌پرسید و درحالی‌که سرگرم حرف زدن بود، آرام آرام از مغازه خارج می‌شد. این در حالی بود که همدستش خود را به پشت فرمان وانت رسانده و ماشین را روشن کرده بود. درحالی‌که شاگرد مغازه تصور می‌کرد کار پرداخت پول در حال انجام است اما مشتری که از مغازه خارج شده بود، در چشم برهم‌زدنی خودش را به همدستش می‌رساند و هردو، بدون اینکه پولی پرداخت کنند، با سرقت اجناس خریداری شده فرار می‌کردند.

 

متهمان با این شگرد از چند مغازه در شهرهای مختلف کرمان سرقت کردند تا اینکه با شکایت شاکیان، تحقیقات پلیس برای شناسایی آنها آغاز شد. درحالی‌که سرقت‌های پیمانکاران قلابی همچنان ادامه داشت و آنها پس از سرقت از چندین مغازه در استان کرمان قصد خروج از این استان را داشتند، کارآگاهان موفق شدند این افراد را ردگیری کرده و پیش از اینکه آنها از کرمان خارج شوند، هر 2متهم را دستگیر کنند.

 

به‌گفته فرمانده انتظامی استان کرمان، متهمان در جریان بازجویی‌ها به سرقت از 80مغازه با این شگرد در کرمان و 7استان دیگر ازجمله یزد، اصفهان، تهران، گیلان و مازندران اعتراف کردند و گفتند که تا‌کنون از طریق این سرقت‌ها 10میلیارد تومان به جیب زده‌اند. سردار ناظری ادامه داد: تحقیقات از متهمان برای کشف تمامی سرقت‌هایی که مرتکب شده‌اند ادامه دارد

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------