سفر از کاشان به تهران برای سرقترئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق حرفه‌ای که برای سرقت، از کاشان به تهران سفر می‌کرد، خبر داد.

سردار علیرضا لطفی توضیح داد: سی‌و‌یکم تیرماه خودروی گشت پلیس آگاهی تهران در حال گشت‌زنی در منطقه خلازیر به خودروی پرشیای سفید‌رنگ مشکوک شد که در بررسی شماره ملی پلاک خودرو مشخص شد که پلاک خودرو از یک خودروی پرشیای سفید‌رنگ در میدان فتح به سرقت رفته است.

 

او افزود: تیم پلیسی در این مرحله دستور ایست برای راننده خودروی پرشیا را صادر کردند؛ اما راننده به محض مشاهده خودروی گشت پلیس آگاهی تهران اقدام به فرار کرد و تعقیب‌و‌گریز پلیسی آغاز شد و مأموران پس از یک ساعت تعقیب‌و‌گریز مأموران با رعایت قانون به‌کارگیری سلاح اقدام به تیراندازی کرده و موفق به دستگیری سارق شده و در بازرسی از خودروی پرشیای سفید‌رنگ تعدادی مدارک شناسایی سرقتی و اموال مسروقه کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی تهران ادامه داد: متهم برای تحقیقات بیشتر به دستور مقام قضائی در اختیار مأموران اداره بیستم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت و در ابتدا شاکیان پرونده هدف شناسایی قرار گرفتند.

 

سردار لطفی عنوان کرد: یکی از شاکیان پرونده با حضور در پلیس آگاهی تهران عنوان کرد روز 30 تیرماه امسال به تهران آمدم و در فرودگاه سوار بر خودروی شخصی پرشیای سفید‌رنگ که مسافرکشی می‌کرد، شدم و به منطقه یوسف‌آباد آمدیم و وقتی جلوی در خانه از خودرو پیاده شدم، راننده قبل از اینکه من وسایلم را بردارم، به‌سرعت از محل فرار کرد و چمدان‌هایم را که داخل آن پول و مدارک و اموال با‌ارزش بود، به سرقت برد.

 

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: کارآگاهان در ادامه تحقیقات پی بردند که پنجم اردیبهشت نیز در شهر قدس به همین شیوه سرقت دیگری رقم خورده است و متهم در نقش مسافرکش با شماره پلاک سرقتی مسافر دیگری را از فرودگاه سوار بر خودرو کرده و پس از رسیدن به مقصد و پیاده‌شدن مسافر اقدام به سرقت چمدان مسافر جوان کرده است.

 

رئیس پلیس آگاهی تهران گفت: کارآگاهان در مراحل بعدی اطلاع پیدا کردند که متهم در منطقه تجریش با شکستن شیشه یک خودرو اقدام به سرقت وسایل داخل خودرو به ارزش 50 میلیون تومان کرده است. سردار لطفی اظهار کرد: متهم از سارقان سابقه‌دار است که در شهر کاشان نیز بارها دستگیر شده و مشخص شد که متهم اهل شهرستان کاشان است و برای سرقت به تهران سفر می‌کند و با سرقت شماره پلاک‌ خودروهای پرشیای سفید‌رنگ در پایتخت سرقت‌های دیگری را اجرا می‌کند.

 

این مقام ارشد پلیسی گفت: شهروندانی که صاحبان خودروی پرشیای سفید‌رنگ هستند، در صورت به‌سرقت‌رفتن شماره پلاک‌شان به پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند و چنانچه شهروندان هدف سرقت با خودروی پرشیای سفید‌رنگ قرار گرفتند، برای شناسایی متهم به اداره بیستم پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند.

 

شرق

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------