اسرائیل با اصلاحات لبنان در پیشنویس توافقنامه دریایی مخالفت کردنخست وزیر اسرائیل،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز (پنج‌شنبه) مخالفت خود را با اصلاحات لبنان بر پیشنویس توافقنامه مرزهای دریایی اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، یک منبع سیاسی عالی رتبه اسرائیلی در گفتگو با خبرگزاری آناتولی ترکیه اظهار کرد: یائیر لاپید، نخست وزیر اسرائیل با اصلاحات مورد نظر لبنان در متن توافقنامه مخالف است.

 

این منبع اسرائیلی در ادامه گفت: اسرائیل اصلاحات مدنظر لبنان بر پیش‌نویس توافقنامه را دریافت کرد، جزئیات این اصلاحات جدید که لبنان خواستار اعمال آنها بر متن توافقنامه است به اطلاع نخست وزیر رسید و او به تیم مذاکره‌کننده دستور داد آنها را نپذیرند.

 

طبق اظهارات منبع یاد شده، لاپید گفت، اسرائیل به هیچ عنوان از منافع امنیتی و اقتصادی خود دست نخواهد کشید حتی اگر به این معنی باشد که به زودی توافقی به دست نمی‌آید.

 

همچنین نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد، "اسرائیل زمانی که امکان آن وجود داشته باشد، از سکوی "کاریش" گاز استخراج خواهد کرد و اگر حزب‌الله یا هر طرف دیگری بخواهد به سکوی کاریش حمله کرده و ما را تهدید کند، مذاکرات درباره مرزهای دریایی فورا متوقف خواهند شد و در آن صورت سید حسن نصرالله (دبیرکل حزب‌الله لبنان) باید به مردم لبنان توضیح دهد چرا آنها سکوی گازی و آینده اقتصادی ندارند".

 

این مسؤول عالی رتبه اسرائیلی افزود: فرصت‌های دستیابی به توافقی با لبنان قبل از انتخابات کاهش یافت.

 

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق این رژیم نیز گفت: تنها فشارهای شدید من و دوستانم باعث شد لاپید اکنون از توافق سازش با لبنان عقب‌نشینی کند.

 

از سوی دیگر یک مسؤول لبنانی به خبرگزاری رویترز گفت: بیروت هنوز پاسخ رسمی اسرائیل به درخواست‌هایش برای اصلاح پیش‌نویس توافقنامه ترسیم مرزهای دریایی را دریافت نکرده و ما می‌خواهیم بدانیم آیا این مخالفت قطعی است یا اینکه امکان مذاکره درباره آن وجود دارد.

 

قرار است امروز کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی نشستی جهت بررسی راه‌حل پیشنهادی این پرونده برگزار کند.

 

رژیم صهیونیستی چند روز قبل پیش‌نویس توافقنامه مرزهای دریایی را از آموس هوکشتاین، میانجی آمریکایی دریافت کرد.

 

واکنش میشل عون به مخالفت تل آویو با ملاحظات دریایی لبنان

میشل عون رئیس جمهور لبنان به مخالفت نخست وزیر رژیم صهیونیستی با ملاحظات بیروت درباره پیش نویس توافق ترسیم مرز دریایی لبنان با فلسطین اشغالی واکنش نشان داد.

 

رئیس جمهور لبنان تاکید کرد ملاحظات لبنان درباره طرح پیشنهادی "آموس هوکشتاین" میانجی آمریکایی مذاکرات ترسیم مرز دریایی لبنان و فلسطین اشغالی، حق لبنان را برای حفاری نفت در منطقه ویژه اقتصادی تضمین می‌کند.

 

عون ادامه داد: ملاحظات لبنان از هر گونه تحلیل و تفسیر مغایر با چارچوب مشخص شده توسط بیروت درباره روند ترسیم مرز که در مذاکرات بر آن تاکید شده است، جلوگیری می‌کند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022