تحریم های جدید آمریکا علیه حزب الله لبنان، کره شمالی و سرکردگان القاعده در هند و طالبان پاکستانتحریم های جدید آمریکا،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
ایالات متحده آمریکا از وضع تحریم های جدید علیه جنبش حزب الله لبنان خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از المیادین،آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه جنبش حزب الله لبنان وضع کرد.

 

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که علیه سه فرد و دو نهاد مرتبط با حزب الله تحریم‌هایی را وضع کرده است.

 

 آمریکا سه مقام ارشد کره شمالی را تحریم کرد

 وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه گفت که «جون ایل هو»، «یو جین» و «کیم سو گیل» را تحریم کرده است. اتحادیه اروپا نیز در ماه آوریل این سه فرد را تحریم کرده بود.

 

این تحریم‌ها پس از آن وضع شد که کره شمالی دو هفته پیش موشک‌های بالستیک قاره پیما آزمایش کرد.

 

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که جون ایل هو و یو جین معاون و مدیر دپارتمان صنعت مهمات کره شمالی هستند و نقش مهمی در توسعه تسلیحات کشتار جمعی این کشور دارند.

 

کیم سو گیل نیز از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۱ مدیر اداره سیاسی ارتش خلق کره بود و بر اجرای تصمیمات مربوط به برنامه سلاح‌های کشتار جمعی کره شمالی نظارت می‌کرد.

 

«برایان نلسون» معاون خزانه‌داری آمریکا در امور اطلاعات مالی و تروریسم با صدور بیانیه‌ای گفت: خزانه‌داری در همکاری سه‌جانبه نزدیک با جمهوری کره و ژاپن علیه افرادی در کره شمالی که در برنامه‌های غیرقاننی موشک‌های بالستیک و سلاح‌های کشتار جمعی نقش دارند، عمل می‌کند.

 

جیک سولیوان مشاور امنیت ملی آمریکا هم روز پنجشنبه در یک سخنرانی ویدیویی در کنفرانسی در سئول خاطرنشان کرد: ما در حال همکاری با کره جنوبی و ژاپن به منظور توسعه یک ترکیب موثر از اقدامات ملموس برای اتخاذ گام‌های عملی خاص با هدف تقویت قدرت بازدارندگی آنها هستیم.

 

وی تصریح کرد رهبران کره جنوبی و ایالات متحده ماه گذشته در کامبوج در این خصوص گفتگو کرده‌اند. وی همچنین از اشاره به جزئیات بیشتر کمک‌های آتی آمریکا برای افزایش قدرت بازدارندگی کره جنوبی و ژاپن خصوص خودداری کرد.

 

آمریکا از تحریم سرکردگان القاعده در هند و طالبان پاکستان خبر داد

 وزیر امور خارجه آمریکا از تحریم سرکردگان القاعده در شبه جزیره هند و نیز طالبان پاکستان توسط واشنگتن خبر داد.

 

بر اساس این گزارش، آنتونی بلینکن در عین حال مدعی شد که واشنگتن به استفاده از تمام ابزارهای مبارزه با تروریسم جهت مقابله با تهدید گروه های تروریستی در افغانستان متعهد است.

 

وی همچنین گفت که وزارت خارجه آمریکا ۴ تن از سرکردگان گروه تروریستی القاعده در شبه قاهره هند و طالبان پاکستان را مورد تحریم قرار داده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022