آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل , مکه و مدینه

ورود اتباع کشورهای عربی خلیج فارس به مکه و مدینه ممنوع شد

دولت عربستان سعودی اعلام کرد که در راستای ممانعت و شیوع ویروس کرونا در این کشور، ورود اتباع کشورهای عربی خلیج فارس به مکه و مدینه موقتاً…


مهلت چهار روزه تظاهرکنندگان نجف به دولتاخبار,اخبار بین الملل,اعتراضات عراق
تظاهرکنندگان در نجف از اعطای فرصتی چهار روزه به دولت برای عمل به خواسته‌هایشان خبر دادند.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت الغد پرس، تجمع‌کنندگان در نجف امروز (سه‌شنبه) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند، مهلت زمانی مشخصی را برای رئیس جمهور و رئیس پارلمان این کشور جهت عمل به برخی از خواسته‌هایشان تعیین کرده‌اند و در صورتی که در این مدت خواسته‌های آنها اجرایی نشود، معترضان اقدامات تنش‌زایی را در پیش خواهند گرفت.

 

در این بیانیه آمده است: پس از آنکه تظاهرکنندگان در میدان‌های تجمع تمامی شروط سخت را تحمل کردند و تمامی انواع خشونت‌ها و قتل و آدم ربایی در حق آنها انجام شد، دولت عمل به خواسته‌های آنها را به تعویق انداخته و خواسته‌های مشروع آنها از جمله انتخاب نخست وزیری غیر جنجالی، قطعی کردن قانون جدید انتخابات و تصویب آن و نیز تعیین تاریخی برای انتخابات زودهنگام حداکثر طی شش ماه آینده را محقق نکرد.

 

در ادامه بیانیه یاد شده آمده است، به همین دلیل تجمع‌کنندگان اعلام کردند به دولت برای اجرای این خواسته‌هایشان از امروز تا شنبه (یکم فوریه) فرصت می‌دهند و در صورتی که این خواسته‌ها انجام نشوند، اقداماتی در چارچوب تظاهرات مسالمت‌آمیز خواسته شده از سوی مرجعیت عالی‌قدر در پیش گرفته خواهند شد که این اقدامات عبارت هستند از:

 

یک: بستن مسیرهای خروجی استان،

 

دو: تعطیلی تمامی اداره‌های غیر خدماتی به استثنای ادارات آب، بهداشت و برق، بخش‌های خدماتی شهرداری، اداره فاضلاب و تمامی ادارات امنیتی،

 

سه: ممانعت از ورود نمایندگان پارلمان به استان به دلیل نقش منفی آنها در به تعویق انداختن اجرای خواسته‌ها و وقت‌کشی.

 

در ادامه بیانیه یاد شده آمده است، در صورتی که این تعویق و وقت‌کشی ادامه یابد، تحصن‌کنندگان راهکارهای پرتنش‌تری را علیه حاکمیت در پیش خواهند گرفت.

 

همچنین تظاهرکنندگان شهر بابل با تجمع بر روی پل التربیة این شهر، همبستگی خود را با تجمع‌کنندگان در میدان الحبوبی که چادرهایشان به آتش کشیده شدند، ابراز داشتند.

 

به گفته یک منبع امنیتی در عراق، در حمله افراد ناشناس به این میدان ۱۸ تن از تظاهرکنندگان کشته و زخمی شدند که از این تعداد حال ۹ تن از زخمی‌ها وخیم است.

 

طبق گزارش خبرگزاری رسمی عراق، تظاهرکنندگان این میدان بار دیگر چادرهای خود را برافراشتند.

 

همزمان کمیساریای عالی حقوق بشر عراق از کشته شدن ۱۲ تظاهرکننده در بغداد و ذی قار و زخمی شدن بیش از ۲۲۰ تن دیگر از آنها در دو روز گذشته خبر داد.

 

این کمیساریا توقف تمامی اشکال خشونت، خویشتن‌داری و حفظ ماهیت مسالمت‌آمیز تظاهرات را خواستار شد.

 

علاوه بر این، سخنگوی یگان هوایی ارتش آمریکا در ایمیلی برای وزارت دفاع این کشور، از تعلیق انتقال تمامی کامیون‌های سلاح، مهمات، قطعات یدکی و راکت‌ها برای نیروهای عراقی خبر داد.

 

او تاکید کرد، تحویل سلاح به عراق زمانی که شرایط عراق به اندازه کافی امن شود، از سر گرفته خواهد شد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------