حملات سایبری به کشتی های آمریکا/ کاخ سفید: بایدن موضوع حملات سایبری را در دیدار با پوتین مطرح می‌کندحملات سایبری به کشتی های آمریکا،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
در ادامه حملات سایبری به زیر ساخت ها و مقرهای مهم آمریکا، شرکت های کشتیرانی این کشور اعلام کردند که کشتی های این کشور مورد حملات سایبری قرار گرفته اند.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه سی بی اس، اداره شرکت کشتیرانی ماساچوست که کلیه عملیات تردد کشتی های تفریحی بین ایالات اصلی آمریکا و عبور و مرور در جزایر مارتا و نانتوکت را بر عهده دارد، روز چهارشنبه اعلام کرد که هدف حمله هکرها قرار گرفته است.  

 

در اعلامیه این شرکت آمده است که حملات سایبری بر عملیات تردد کشتی ها تاثیر داشته و حرکت کشتی ها با تاخیر صورت می گیرد.

 

شرکت کشتیرانی ماساچوست در توییتر اعلام کرد که در نتیجه حملات سایبری مشتریانی که امروز با ما سفر می کنند ممکن است با تأخیر مواجه شوند، در حال حاضر تیمی از متخصصان فناوری اطلاعات در حال ارزیابی تأثیر حمله هستند و با تکمیل ارزیابی اولیه اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار می دهند.

 

انجام حملات سایبری علیه خطوط کشتیرانی آمریکا در حالی صورت می گیرد که پیش از این خط لوله کلونیال بزرگترین خط لوله انتقال سوخت در آمریکا مورد هدف حملات سایبری قرار گرفته بود و مشکلات جدی در روند توزیع سوخت و بهای آن در آمریکا ایجاد کرد که رویدادی غیرمنتظره برای مقامات آمریکا محسوب می شود.

 

تحلیل گران بر این باورند که این حمله نشانه ای از آسیب‌پذیری تاسیسات زیربنایی آمریکا به ویژه در امور انرژی است.

 

کارشناسان آمریکایی اعلام کرده اند که تهدیدها علیه سیستم انرژی آمریکا گسترده است  و بیشتر خطوط انتقال نفت و گاز این کشور متکی به سیستم های کنترلی با قدمت چند دهه‌ای بوده که در برابر حملات یابری پیچیده به خوبی از خود نمی تواند دفاع کند و نمی توانند به سرعت پس از این حملات به روز شوند و فعالیت خود را از سر بگیرند.

 

اختلال در انتقال سوخت به دنبال حمله سایبری اخیر در آمریکا و پیامدهای منفی آن نشان داد که این گونه حملات سایبری تا چه میزان برای جامعه آمریکا شوکه کننده باشد.

 

***

 

کاخ سفید: بایدن موضوع حملات سایبری را در دیدار با پوتین مطرح می‌کند

جنیفر ساکی سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه در یک نشست خبری اعلام کرد که جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه که حدود دو هفته آینده در ژنو سوئیس برگزار می‌شود، موضوع حملات سایبری به شرکت‌های آمریکایی را مطرح خواهد کرد.

 

سخنگوی کاخ سفید با اعلام این خبر اظهار داشت: «قطعاً رئیس‌جمهور بایدن فکر می‌کند که رئیس‌جمهور پوتین و دولت روسیه وظایفی برای متوقف کردن و جلوگیری از این حملات دارند.»

 

چندی پیش به دنبال شدت گرفتن حملات سایبری علیه شرکت‌های آمریکایی و متهم شدن دولت روسیه به دست داشتن در این حملات، جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا اذعان کرد که بنابر اعلام نهادهای اطلاعاتی آمریکا تاکنون هیچ‌گونه شواهدی دال بر دخالت دولت روسیه در حملات سایبری علیه شرکت‌های آمریکایی یافت نشده است.

 

بایدن در عین حال مدعی شد که شواهدی وجود دارد که نشان می دهد عاملان اصلی حملات سایبری اخیر به شرکت‌های آمریکایی که با هدف باج گیری انجام شده است، در روسیه سکونت دارند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------