طالبان شرط احمد مسعود را رد کرد/ ادامه درگیری نیروهای مقاومت و طالبان در پنجشیرحملات در پنجشیر افغانستان،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
یک منبع ‌طالبان از عدم توافق با مخالفان این گروه در پنجشیر خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، یک منبع ‌طالبان از عدم توافق با مخالفان این گروه در پنجشیر خبر داد. 

 

وی گفت که شرطی که فرمانده مقاومت مخالف طالبان در ولایت پنجشیر مبنی بر اعلام این منطقه به عنوان منطقه امن مطرح کرده را نمی‌توان قبول کرد.

 

این منبع امروز -چهارشنبه- به خبرگزاری ریا نووستی گفت که درخواست‌های «احمد مسعود»، رهبر مقاومت دره پنجشیر از جمله این‌که گفته پنجشیر باید منطقه امن اعلام شود و طالبان در امور آن مداخله نکنند، غیرقابل قبول است.

 

***

 

درگیری در پنجشیر ادامه دارد

آنا نوشت: فهیم دشتی، سخنگوی نیروهای مقاومت مردمی مخالف طالبان در ولایت پنجشیر افغانستان از ادامه درگیری میان این نیروها و اعضای گروه طالبان خبر داد.

 

فهیم دشتی در ادامه اضافه کرد که بر اثر این درگیری ۷ عضو طالبان کشته و ۲ نفر از نیروهای مقاومت نیز زخمی شده‌اند.

 

***

 

جبهه مقاومت پنجشیر می‌گوید حملات طالبان را ناکام گذاشته است

درگیری‌ها میان نیروهای طالبان و طرفداران احمد مسعود در پنجشیر وارد دومین روز شد و طالبان می‌گویند که تلفاتی به هر دو طرف وارد شده است.

 

به گزارش ایسنا به نقل از طلوع نیوز، جبهه مقاومت ملی در ولایت پنجشیر تاکید کرد، سلسله حملات طالبان را خنثی کرده و صدها تن از اعضای آن را از پای درآورد.

 

یک منبع مطلع به اسپوتنیک گفت، در این حملات ۲۰۰ نیروی طالبان در منطقه شتل کشته و زخمی شدند در حالی که رسانه‌های وابسته به طالبان می‌گویند این منطقه به دست این گروه افتاده است.

 

جبهه مقاومت اشاره کرد: ۲۰ تن از اعضای طالبان در ناکام گذاشتن حملات این جنبش در منطقه کوه سراج در ولایت پروان کشته شدند. ۲۴ نیروی طالبان نیز در گذرگاه کوهستانی سالنک در ولایت بغلان کشته و ۷۰ تن دیگر در منطقه اندراب در همین ولایت کشته شدند. 

 

به گفته منبع، نیروهای مقاومت تاکید کردند، ۱۳۰ نیروی طالبان را اسیر کرده و بسیاری از سلاح‌های آنها را به تصرف خود درآوردند.

 

فهیم دشتی، سخنگوی جبهه مقاومت، گفت: «در دو شب و یک روز گذشته دشمن از مسیرهای اندراب ولایت بغلان حملاتی را سازمان داد در هیچ یک پیشروی نداشتند. بیش از ۴۰ تن از طالبان کشته شدند و بیش از ۳۰ تن دیگر زخمی شدند».

 

نیروهای مقاومت آماده سد حملات جدید طالبان در میان پیش‌بینی‌ها درباره درگیری‌های شدید بین دو طرف در شب آینده هستند درحالیکه طالبان در تلاش هستند از جنگنده‌ها برای حمله به پنجشیر استفاده کنند.

 

اما طالبان می‌گویند که نیروهای آنان به نیروهای طرفدار احمد مسعود پاسخ داده‌اند.

 

انعام الله سمنگانی، عضو کمیسیون فرهنگی طالبان، گفت: «مجاهدین امارت اسلامی با حمله از سوی حلقاتی که در پنجشیر مدعی مقاومت هستند، مواجه شدند. آن حمله با واکنش مجاهدین روبرو شد و در نتیجه تلفات سنگین بر طرف مقابل وارد شد».

 

بازار نساجی گلبهار اکنون به خط نخست جنگ میان  طالبان و طرفداران احمد مسعود مبدل شده است.

 

حاضران می‌گویند که درگیری‌ها از ساعت ۱۰ دیشب بین دو طرف از سر گرفته شده و مردم محل در حال ترک خانه‌هایشان هستند.

 

بابه شیرین، ساکن شهرستان حصه اول کاپیسا، گفت: «جنگ از ده بجه دیشب شروع شد و تاالان هم درگیری است». 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------