بایدن در واکنش به اعلام دولت طالبان: باید صبر کنیم، ببینیم چه می‌شود/ جایزه 10 میلیون دلاری آمریکا برای بازداشت وزیر کشور طالبانجو بایدن،اخبار امروز،خبرهای بین الملل
رئیس جمهوری آمریکا گفت، اطمینان دارد که چین برای هماهنگی و توافق با طالبان بعد از روی کار آمدن این گروه در افغانستان تلاش خواهد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا درباره اینکه آیا نگران است چین، طالبان را که بر اساس قوانین آمریکا تحت تحریم قرار دارد، تامین مالی کند، به خبرنگاران گفت: چین با طالبان مشکل جدی دارد. بنابراین آنها تلاش خواهند کرد تا به نوعی هماهنگی و توافق با طالبان دست یابند، من اطمینان دارم. همینطور پاکستان، روسیه و ایران. همه آنها تلاش دارند متوجه شوند که اکنون با طالبان چه کنند.

 

به نقل از اسپوتنیک، او در واکنش به اعلام دولت جدید طالبان عنوان کرد: جالب است صبر کنیم، ببینیم چه می‌شود.

 

ایالات متحده و گروه هفت برای هماهنگی واکنش‌هایشان به طالبان توافق کرده‌اند و واشنگتن دسترسی طالبان به دارایی‌های افغانستان را مسدود کرده تا اطمینان یابد آنها به وعده‌هاشان برای رعایت حقوق زنان و قوانین بین‌المللی پایبند می‌مانند.

 

در پی اعلام تشکیل دولت طالبان و اعطای چندین پست عالی به شخصیت‌هایی که در نبرد 20 ساله علیه ائتلاف تحت رهبری آمریکا حضور فعال داشتند، واشنگتن "نگرانی" خود را در مورد دولت طالبان ابراز کرد.

 

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته کشورش نگران "وابستگی و سوابق" برخی از افرادی است که توسط طالبان برای تصدی پست‌های محوری در دولت این کشور تعیین شده‌اند.

 

 ***

 

آمریکا: جایزه 10 میلیون دلاری برای بازداشت وزیر کشور طالبان

آمریکا جایزه بازداشت وزیر کشور طالبان را به ۱۰ میلیون دلار افزایش داد.

 

به گزارش ایرنا، پلیس فدرال آمریکا "اف بی آی" روز چهارشنبه اعلام کرد که مبلغ جایزه پرداختی به هر فردی را که اطلاعاتی منجر به دستگیر شدن سراج الدین حقانی رهبر شبکه حقانی در اختیار این نهاد قرار دهد، به ۱۰ میلیون دلار افزایش داده است.

 

در ترکیب دولت موقت افغانستان، نام سراج الدین حقانی را که در فهرست سیاه آمریکا قرار دارد و پیش از این برای دستگیر کردن یا کشتن او، مبلغ پنج میلیون دلار جایزه تعیین شده بود، به عنوان سرپرست وزارت کشور افغانستان معرفی کرد.

 

سراج الدین حقانی پسر جلال الدین حقانی رهبر شبکه حقانی است که در سال ۱۳۵۲ متولد شده و رهبری تندروترین شاخه گروه طالبان را برعهده دارد. جلال الدین حقانی از رهبران شناخته شده مجاهدین در جنگ علیه شوروی سابق و از قوم غلجایی است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------