آخرین اخبار بین الملل

تحریم های جدید علیه کره شمالی،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل

تحریم‌های کره جنوبی و ژاپن علیه افراد و نهادهای مرتبط با همکاری‌های نظامی مسکو-پیونگ‌یانگ

کره جنوبی و ژاپن تحریم‌های جداگانه‌ای را علیه افراد، نهادها و کشتی‌هایی اعمال کردند که مدعی هستند در همکاری‌های نظامی میان روسیه و کره…

طرح سناتورها برای لغو موقعیت قطر به عنوان متحد غیرناتوی آمریکاآمریکا و قطر،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
گروهی از سناتورهای جمهوری‌خواه آمریکایی طرحی ارایه کرده‌اند که خواستار لغو موقعیت قطر به‌عنوان متحد بزرگ غیرناتو آمریکا است.

به گزارش انتخاب، گروهی از نمایندگان جمهوری‌خواه در مجلس سنای آمریکا طرحی ارائه کرده‌اند که خواستار خروج قطر از کشورهایی است که اصطلاحاً «متحد بزرگ غیرناتو» خوانده می‌شوند.

 

قانونگذاران آمریکایی در این طرح ضمن اشاره به اینکه قطر از مقام‌های حماس میزبانی می‌کند از وزیر خارجه کشورشان آنتونی بلینکن خواسته‌اند در صورت تبدیل شدن این طرح به قانون ظرف 90 روز روابط دوجانبه میان واشنگتن و دوحه و از جمله بهره‌مندی قطر از موقعیت متحد غیرناتو را مورد بازبینی قرار دهد.

 

موقعیت «متحد غیرناتو» از سوی دولت آمریکا به کشورهایی اعطا می‌شود که با نیروهای مسلح ایالات متحده همکاری‌ها و روابط راهبردی دارند اما عضو اتحاد ناتو نیستند. کشورهایی که در این فهرست قرار می‌گیرند از مجموعه‌ای از مزیت‌های نظامی و مالی برخوردار می‌شوند. در حال حاضر 19 کشور در فهرست متحدان غیرناتوی آمریکا قرار دارند.

 

دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور کنونی آمریکا مارس 2022 قطر را در فهرست کشورهای متحد غیرناتو قرار داد.

 

معرفی این طرح به معنی تبدیل شدن آن به قانون نیست. قانونی شدن چنین طرح‌هایی در آمریکا مستلزم آن است که دیگر شاخه قانونگذاری کنگره آمریکا (مجلس نمایندگان) طرح مشابهی را به تصویب برساند و سپس به امضای رئیس‌جمهور آمریکا برسد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------