نتانیاهو: فتح را جایگزین حماس نمی‌کنیم/ عملیات زمینی رفح به زودی آغاز می‌شوداخبار،اخبار جدید،اخبار روز
نخست‌وزیر اسرائیل امروز (چهارشنبه) در پاسخ به اظهارات وزیر جنگ این رژیم مبنی بر ضرورت پیدا کردن جایگزین برای حماس در آینده غزه، تأکید کرد که مخالف جایگزینی حکومت جنبش فتح و تشکیلات خودگردان به جای حماس است.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در پاسخ به اظهارات «یوآو گالانت» وزیر جنگ این رژیم که خواستار پیدا کردن جایگزین برای حماس در نوار غزه شده بود، گفت که حاضر نیست «فتحستان» (حکومت فتح) را جایگزین «حماسستان» (حکومت حماس) کند.

 

وی در ادامه گزافه گویی های خود، مدعی شد: نابودی حماس بدون هیچ بهانه‌ای، شرط اول «فردای جنگ غزه» است و هیچ طرفی هرگز وارد اداره مدنی امور غزه نخواهد شد و قطعا تشکیلات خودگردان نیز وارد نخواهد شد، این تشکیلات از تروریسم حمایت می‌کند.

 

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه الجزیره، نتانیاهو افزود: پس از کشتاری که هفتم اکتبر رخ داد من دستور نابودی حماس را صادر کردم و نیروهای ارتش برای این منظور می‌جنگند، تا زمانی که حماس پابرجاست هیچ طرفی برای اداره مدنی غزه وارد آن نخواهد شد.

 

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی همچنین گفت که عملیات زمینی در رفح نیز طی چند هفته آینده آغاز خواهد شد.

 

گالانت امروز گفت: پایان یافتن عملیات نظامی ما در غزه نیازمند اقدام سیاسی در فردای جنگ است و من از نتانیاهو می‌خواهم که اعلام کند اسرائیل هرگز کنترل غیرنظامی نوار غزه را به دست نخواهد گرفت و جایگزینی برای حماس پیدا کند.

 

وی که همانند دیگر اعضای کابینه رژیم صهیونیستی نزدیک به هشت ماه در باتلاق غزه فرو رفته‌ است، در ادامه رویاپردازی‌های خود گفت: وزیر جنگ رژیم صهیونیستی افزود: من با هر گونه حکومت نظامی اسرائیل در نوار غزه مخالفت خواهم کرد چرا که این امر پر هزینه و خونین خواهد بود و سال‌ها به طول خواهد کشید، اما تلاش‌های من برای مطرح کردن موضوع حکومت در غزه پس از جنگ، تاکنون از سوی کابینه نتانیاهو بی‌پاسخ مانده است.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------