هشدار مقام‌های روس به بریتانیا / وزیر محیط‌‌زیست انگلیس: هر زمان بخواهیم وارد آب‌های شبه‌جزیره کریمه می‌شویماخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
مقام‌های روس هشدار دادند که حوادثی مانند نقض مرزهای دریایی روسیه در در شبه‌جزیره کریمه توسط ناوشکن انگلیسی عواقب بسیار وخیمی را به همراه دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از نووستی، «سرگئی ریابکوف»، معاون وزیر خارجه روسیه امروز -پنج‌شنبه- هشدار داد که حوادثی مانند نقض مرزهای دریایی روسیه در سواحل  کریمه توسط ناوشکن انگلیسی عواقب بسیار وخیمی را به همراه دارد و مسکو اقدامات لازم را برای تضمین امنیت خود انجام خواهد داد.

 

ریابکوف هشدار داد هر کس مرزهای روسیه را به بهانه آزادی ناوبری نقض کند و چنین رفتارهای تحریک‌آمیزی انجام دهد، عواقب آن را خواهد دید.

 

وی افزود: «امنیت کشور ما در صدر همه اولویت‌ها قرار دارد.»

 

وی در پاسخ به پرسشی درباره اقداماتی که مسکو می‌تواند برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی در آینده به ویژه با شرکای امریکایی اتخاذ کند، گفت: «ما می‌توانیم خواستار رفتار عقلانی و احترام به قانون بین‌المللی شویم اما اگر این اقدام موثر نباشد و همکاران متوجه خواسته‌های ما نباشند، می‌توانیم اصل هدف را و نه مسیر آن را بمباران کنیم.»

 

این در حالی است که نیروهای ارتش روسیه روز گذشته و پس از اقدام ناوشکن جنگی انگلیسی به نقض مرزهای روسیه در سواحل کریمه به طور هشدار‌آمیز چندین شلیک انجام دادند.

 

 هر زمان بخواهیم وارد آب‌های شبه‌جزیره کریمه می‌شویم

یک وزیر بریتانیایی گفت که کشتی‌های کشورش آماده‌اند تا «بار دیگر از آب‌های مورد مناقشه شبه‌جزیره کریمه» عبور کنند.

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

به گزارش ایلنا به نقل از گادرین، یک وزیر بریتانیایی گفت که کشتی‌های کشورش آماده‌اند تا «بار دیگر از آب‌های مورد مناقشه شبه‌جزیره کریمه» عبور کنند.

 

این در حالی است که پیشتر، عبور یک ناوشکن بریتانیایی از مرزهای آبی روسیه در دریای سیاه به تنش میان دو طرف انجامید.

 

«جرج یوستیس»، وزیر محیط‌‌زیست بریتانیا گفت که ناوهای روسیه به سوی ناوشکن بریتانیایی شلیک نکرده و در عوض مشغول برگزاری یک رزمایش نطامی بودند که چندان اقدام عجیبی از سوی مسکو به حساب نمی‌آید.

 

وی افزود: «ما هیچ‌گاه الحاق کریمه را به رسمیت نشناخته و این آب‌ها را متعلق به اوکراین می‌دانیم.»

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------